Back to top

Majstrovstvá Európy vo futbale budúci rok aj v Dunajskej Strede

Publikované: 13. jún 2024 - 18:29
V Dunajskej Strede sa už intenzívne pripravujú na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov, ktoré sa uskutočnia od 11. do 28. júna 2025 v ôsmich slovenských mestách.
Majstrovstvá Európy vo futbale budúci rok aj v Dunajskej Strede

Na rokovaní organizátorov a predstaviteľov radnice a mestských inštitúcií na Mestskom úrade v Dunajskej Strede sa pod vedením viceprimátora MUDr. Juraja Puhu, MBA riešili otázky mobility, bezpečnosti aj nevyhnutných investícií do športovej infraštruktúry. Pracovné stretnutie bolo prvým zo série rokovaní, ktoré majú odštartovať intenzívnejšiu prípravu šampionátu v podmienkach hostiteľských miest.

Obe strany sa dohodli, že v úvodnej fáze spolupráce budú svoje aktivity zameriavať najmä na propagáciu podujatia, keďže včasné a efektívne informovanie nielen domácich, ale i zahraničných fanúšikov sú pre úspech šampionátu zásadné.

Šampionát by sa mal konať od 11. do 28. júna 2025. Zúčastní sa na ňom 16 tímov, ktoré celkovo odohrajú 31 zápasov.

V Dunajskej Strede na MOL Aréne sa odohrajú štyri zápasy, z toho jeden súboj v štvrťfinále.

Na budúcoročný európsky futbalový šampionát hráčov do 21 rokov sa pripravuje aj sedem ďalších slovenských miest - Bratislava, Trnava, Nitra, Žilina, Trenčín, Prešov a Košice.

Organizátori odhadujú, že zápasy ME by mohlo na Slovensku navštíviť až 300.000 fanúšikov.

Slovensko má ako hostiteľský štát účasť istú, z kvalifikácie si účasť vybojoval aj holandský tím.

Predaj vstupeniek by mal byť spustený na jeseň tohto roka. V decembri sa uskutoční losovanie skupín; vtedy sa dozvieme, ktoré zápasy bude hostiť naše mesto.

Toto ste už čítali?

Cookies