Back to top

Marco Rossi: Túžime prepísať klubovú históriu

Publikované: 19. apríl 2018 - 15:13
„Máme sen, ktorým je historické druhé miesto v lige,“ hovorí taliansky tréner DAC-u.

„Môžem len zopakovať to, čo som povedal po víťaznom zápase v Trenčíne: hráči, trénerský štáb a všetci v klube dosiahli niečo, čo nemohol pred sezónou nikto predvídať. Neviem, či náš terajší počet bodov je najvyšší v klubovej histórii, v každom prípade však túžime prepísať históriu. Máme sen, ktorým je historické druhé miesto na konci sezóny. Vieme ale, že to nebude jednoduché dosiahnuť, pretože sa ešte stretneme aj so Slovanom, ktorý má takisto strieborné túžby. Vieme aj to, že DAC ešte v najvyššej súťaži nikdy neskončil druhý a urobíme všetko pre udržanie si tejto pozície“ vyhlásil tréner DAC-u Marco Rossi. Ním vedené mužstvo nahralo v doterajších 27 ligových stretnutiach 51 bodov, čo je nové klubové maximum v prvej lige!

„Doterajšie výsledky ma robia veľmi šťastným, ale od pondelka sa už plne koncentrujeme na najbližší zápas. Pred predchádzajúcim súbojom proti Žiline som sa poďakoval hráčom, pretože mi vrátili entuziazmus. Futbal totiž nie je len o peniazoch, ale práve o zápale a eláne. Už pri mojom príchode do Dunajskej Stredy som povedal, že atmosféra okolo mužstva je jednou z príčin, prečo som prijal ponuku DAC-u. Myslím si, že som sa rozhodol správne. Tie pocity, ktoré prežívame pred každým jedným zápasom, keď ľudia s neskutočným precítením spievajú klubovú hymnu, alebo keď oslavujú po zápase, sú jednoducho úžasné,“ vracia sa k vlaňajšiemu podpisu zmluvy, ktorá ho viaže k nášmu klubu do konca budúcej sezóny.

Ako 53-ročný taliansky kormidelník poznamenal, mužstvo sa už plnou parou pripravuje na nedeľný súboj v Žiline. „Hráči musia ísť do zápasu s rovnakým odhodlaním, prístupom a rozhodnosťou ako doteraz. Z pohľadu taktiky sa potrebujeme pripravovať z kola na kolo, pretože každý súper je iný. Žilina a Trenčín hrajú podobný futbal, ale zvyšok súťaže má odlišný charakter. Musíme sa naozaj dobre pripraviť a držať sa našej koncepcie. Stále však platí, že najdôležitejšia je vždy túžba a odhodlanie hráčov, ktorí nastúpia v zápase,“ prezradil hlavné komponenty úspechu tréner Marco Rossi.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies