Back to top

Marin Ljubičić: Zápasy so Žilinou sú zaujímavé a bohaté na góly

Publikované: 18. august 2017 - 10:23
Kapitán DAC-u prezradil, v čom podľa neho spočíva sila mužstva.


„So začiatkom sezóny som spokojný. Dosiahli sme dobré výsledky so súpermi, ktorí minulý rok skončili pred nami. Nasleduje ďalší z nich, majster zo Žiliny, a na súpera sa musíme dobre pripraviť a vyhrať. Kvôli sebe, aj kvôli fanúšikom. Vieme, že budeme mať plný štadión, chceme divákom ukázať dobrý futbal. Zápasy proti Žiline sú zaujímavé, bohaté na góly, preto dúfam, že aj tentoraz to bude kvalitné stretnutie,“ začal svoje hodnotenie kapitán mužstva Marin Ljubičić.

Kým DAC vstúpil do sezóny dvomi víťazstvami a dvomi remízami, Žilina na prekvapenie v prvých troch kolách nezískala ani bod. Naposledy však rozstrieľala Senicu. „Vo futbale je to tak - keď si vo forme, tak zo všetkého dáš gól. Naopak, keď to tímu nejde, tak to jednoducho nejde. Nechceme však rozmýšľať o súperovi, my sa musíme sústrediť na našu hru a na to, ako trénovať a hrať z kola na kolo lepšie,“ pridal svoj postreh chorvátsky legionár.

Ljubičić trafil v poslednom vzájomnom stretnutí do žilinskej siete a za túto trefu získal ocenenie Gól mesiaca marec 2017. „To bolo ešte v minulej sezóne, teraz už beží nová. Pravda, občas si na to ešte spomeniem, ale nie často, veď každý týždeň je pred nami nový zápas,“ vrátil sa ešte v spomienkach k marcovému súboju v našej Aréne, v ktorom sme s neskorším majstrom remizovali 2:2. Rok 2017 považuje doteraz za úspešný: „Tento rok nám zatiaľ prináša dobré výsledky. Za seba môžem povedať, že na prvom mieste je klub, potom mužstvo a až potom nasledujem ja. Samozrejme, každým zápasom sa chcem zlepšovať. Nerozmýšľam príliš dopredu, idem od zápasu k zápasu. Každého trénera, hráča aj fanúšika teší, keď mužstvo zbiera body a nemá veľa prehier. Naša sila spočíva v tom, že mužstvo z minulého ročníka ostalo pokope. Máme mladý tím, ktorý chce vyhrávať a pracovať. Toto je dôležité.“

V tomto roku mužstvo svojimi výkonmi už dvakrát vypredalo štadión, do tretice by to mohlo platiť v nedeľu proti Žiline. Ako hráči vnímajú takéto zápasy? „Pre futbalistu je najlepšie hrať pre plným štadiónom. Futbal sa hrá pre divákov. Vieme, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku a každý vie, aká je tu skvelá atmosféra. Vďaka nej aj súperi u nás nastupujú s radosťou,“ doplnil rodák zo Splitu, ktorý v našom drese dosiaľ odohral 73 ligových stretnutí a skóroval štyrikrát.

 

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies