Back to top

Márk Csinger: Bude to ešte lepšie

Publikované: 8. júl 2024 - 11:58
„V prvom polčase sme ešte dominovali, len sme si nedokázali premeniť naše šance tak ako súper v druhom polčase,“ povedal po stretnutí DAC 1904-Vyškov Márk Csinger, ktorý strávil prvých 60 minút na ihrisku počas 120-minútového prípravného zápasu.
Márk Csinger: Bude to ešte lepšie

V stretnutí, ktoré proti českému druholigovému Vyškovu sa skončilo prehrou 1:4, Xisco Muñoz poslal do boja dve jedenástky. Márk Csinger dostal miesto v prvom tíme, a kým bol na ihrisku, naša sieť zostala nedotknutá. „V prvej časti hry mal Popovič málo práce, my sme si vytvorili šance a ujali sa vedenia. V druhej polovici zápasu sme už nepodali náš najlepší výkon. Hra nám viazla, bohužiaľ sme neboli na vrchole, aj preto mohol výsledok dopadnúť takto. Súper zaznamenal štyri pekné zásahy, ale ani prvý gól Mátého Tubolya nebol škaredý. Som si istý, že za to bude musieť niečo zaplatiť do spoločnej kasy,“ povedal krátko po odpískaní Márk Csinger.

Pri hodnotení vlastného výkonu 21-ročný maďarský obranca povedal, že to nebolo zlé, ale určite to bude ešte lepšie. „V mojej hre boli nejaké nepresnosti, občas som loptu daroval, na to si budem musieť dať v budúcnosti pozor, ale celkovo mám pocit, že som odohral dobrý zápas. Sme v treťom týždni prípravy, tento týždeň sme už mali náročnejšie tréningy ako predtým. Všetci boli už cez víkend unavení, ale myslím si, že sa zlepšujeme. Budúci týždeň bude ešte lepší, a kým sa začnú boje v Konferenčnej lige, budeme v perfektnej forme,“ povedal Csinger, ktorý sa už teší na ďalšie prípravné stretnutie, pretože môže nastúpiť proti svojmu bývalému tímu ETO Győr.

„Z tohto súboja mám veľkú radosť, pretože tam mám veľa priateľov, s ktorými som v neustálom kontakte. Určite sa porozprávame pred zápasom. Doteraz som s nimi spolu hrával, teraz uvidíme, ako to pôjde z opačnej strany, keď budem musieť hrať proti nim,“ uzavrel maďarský hráč.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies