Nachádzate sa tu

Marko Živković: Najkrajší darček? Čas strávený s rodinou!

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, január 11 - 17:58 | Správy DAC
Srbský obranca mal Vianoce len pred pár dňami a potešilo ho, že tréneri zvolili na úvod prípravy postupné zvyšovanie záťaže.
Marko Živković: Najkrajší darček? Čas strávený s rodinou!

Uplynulý víkend ešte slávil Vianoce doma s rodinou, včera už z neho liali prvé kropaje potu na úvodnom tréningu zimnej prípravy. V Srbsku, podobne ako vo viacerých krajinách východnej Európy, slávia Vianoce podľa pravoslávnej tradície 6. a 7. januára. „Deň pred Vianocami, šiesteho januára chodíme do lesa a zbierame lístie, ktoré si odnesieme domov. Práve v ten deň máme štedrovečernú večeru. Siedmeho ráno sa stretne blízka rodina, zapaľujeme to spomínané lístie a popritom si poprajeme veľa šťastia a zdravia. Až potom si rozdávame darčeky. Sú to väčšinou maličkosti, poprípade peniaze. Tak to bolo aj tento rok, nedostal som nič veľké. Najkrajším darčekom pre mňa bol čas strávený doma s rodinou,“ hovorí Marko Živković.

Rovnako ako jeho spoluhráči, aj odchovanec Partizanu Belehrad dostal od trénerov pokyny, ako sa pripravovať počas sviatkov. „Nebolo to nič náročné, ale stačilo to na to, aby sme sa udržiavali v kondícii a boli pripravení na to, čo nás teraz čaká. Zabehal som si a zacvičil.“ Návrat do tréningového procesu však nebol jednoduchý. „Prvý spoločný tréning je vždy ťažký. Kvôli presunu na Slovensko som v utorok netrénoval, takže po včerajšku som mal ťažké nohy. Bolo dobré, že tréneri na prvý deň naplánovali len jeden tréning a až dnes sú dva. My ale vydržíme všetko,“ prezradil 23-ročný pravý obranca a doplnil svoj pohľad na zimnú prípravu: „Každý hráč má radšej zápasy ako behanie, ale musíme nabrať kondíciu a dobre sa pripraviť na jarnú časť. Všetci si uvedomujeme, že bez poriadnej prípravy nemôžeme hrať ani zápasy.“

Živković vynechal na jeseň len jediný zápas, trest za vylúčenie v Trnave si odstál v súboji na trávniku Podbrezovej. „Na jeseň sme mali problémy so strieľaním gólov, na toto sa potrebujeme v zimnej prestávke zamerať. Prvoradým cieľom je prvá šestka, potom sa uvidí.“

V doterajších 49 ligových stretnutiach v našom drese strelil dva góly. Tým prvým vyhral hlasovanie o gól jesene 2016 a druhý, ktorý dosiahol pri októbrovej remíze 1:1 v Ružomberku, takisto ašpiruje v našej aktuálnej ankete„Je pravda, že tých gólov som doteraz veľa nestrelil, ale aspoň stáli za to (smiech). Z terajšej ponuky sa mi najviac páči gól Pačindu, bol naozaj veľmi pekný,“ prezradil 174 centimetrov rodák zo Smedereva.

zdroj: fcdac.sk