Back to top

Martin Jedlička: Bojovali sme za seba aj za DAC

Publikované: 26. apríl 2021 - 15:48
„Som rád, že sme nový trénerský štáb privítali víťazstvom.“ Brankár DAC-u má v tejto sezóne za menom už 9 núl, celkovo ich v 81 zápasoch Fortuna ligy nazbieral 30.
Martin Jedlička: Bojovali sme za seba aj za DAC

„Bol to veľmi ťažký zápas. Vedeli sme, že v Zlatých Moravciach sa nevíťazí ľahko, navyše ani ihrisko nebolo v ideálnom stave. Museli sme sa vyrovnať s bojovnosťou domácich, čo sa nám podarilo a získali sme tri body. Som rád, že sme nový trénerský štáb privítali víťazstvom, v tomto duchu musíme pokračovať,“ zhodnotil sobotňajšie stretnutie ViOn-DAC (0:1) Martin Jedlička, 23-ročný brankár nášho tímu.

„Odvolanie trénera bola rozhodnutím vedenia. Na všetkých z nás to zapôsobilo ako čerstvý vietor. Samozrejme, za dva dni sa nedá natrénovať nová taktika, ale nový tréner bol asistentom pána Storcka, takže nás dobre pozná. Taktika sa nemenila, nový tréner však neustále prízvukoval, aby sme bojovali za seba aj za DAC, a aby sme sa v bojovnosti vyrovnali domácim. To sme dokázali. V prvom polčase sme mali aj šťastie, keď súper trafil brvno po našom komunikačnom nedorozumení. My sme tam boli traja-štyria, napriek tomu sme pripravili domácim streleckú parketu. Našťastie, trafili len brvno. Okrem tej situácie sme však hrali v obrane výborne a ViOn sme do žiadnych ďalších vyložených šancí nepustili,“ vrátil sa Jedlička k jednému z kľúčových momentov, keď sa asi najviac obával o svoje 9. čisté konto v sezóne. Je to druhý najvyšší počet v tomto ročníku, viac má len Greif zo Slovana (11). Celkovo má Jedla v našej najvyššej súťaži po 81 zápasoch už 30 núl. „Kým útočníci zbierajú góly, my brankári zase nuly. Predchádzajúce obdobie bolo pre mňa ťažké, lebo v piatich po sebe idúcich zápasoch som vždy inkasoval, ale veril som, že sa to zmení. Teraz mám sériu dvoch stretnutí bez inkasovaného gólu a chcem v tom pokračovať. Samozrejme, úspešnosť mužstva je najdôležitejšie. Treba tvrdo pracovať na tréningoch a potom prídu aj nuly. Verím, že jubilejnú desiatu v sezóne si pripíšem už v ďalšom kole proti Žiline. V MOL Aréne máme výborné ihrisko a náš najbližší súper chce hrať tiež útočný futbal. Pokiaľ zabojujeme ako v sobotu a k tomu pridáme aj kvalitu, tri body určite zostanú doma.“

dac1904.sk

Toto ste už čítali?