Nachádzate sa tu

Martin Jedlička: Na tieto pocity nikdy nezabudnem

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 8 - 11:13 | Správy DAC
Kvôli Macejovmu zraneniu bol v nedeľu Martin Jedlička naša „jednička“. A pri svojom debute v najvyššej súťaži obstál skutočne na jednotku!
Martin Jedlička: Na tieto pocity nikdy nezabudnem

O tom, že v Nitre pôjde do bránky, sa dozvedel už dva dni pred samotným stretnutím. „Paťo Macej sa vo štvrtok zranil, takže som už v piatok vedel, že budem chytať. Pred zápasom som bol trošku nervózny, ale chlapci mi pomohli, takže to bolo napokon super,“ prezradil bronzový medailista z vlaňajších ME do 19 rokov.

Pre Jedličku bol nedeľný duel pod Zoborom vôbec prvým súťažným medzi seniormi. Dopadol výborne pre mužstvo aj pre neho osobne! „Bol to ťažký zápas. Hralo sa pred plnými tribúnami, navyše sme vedeli, že DAC už dlhšiu dobu nevyhral v Nitre. Konečne sme to prelomili, sme radi za tri body. Zápas som si skutočne užil a nikdy nezabudnem na tie vynikajúce pocity po ňom.“

Pri svojom debute inkasoval dva podobné góly, hoci dovtedy sa v bránke príliš nezapotil. „V oboch prípadoch to kopli na prednú tyč, kde sme prehrali súboje a hráč Nitry mohol hlavičkovať sám. Je to škoda, musíme na tom zapracovať,“ tvrdí 20-ročný odchovanec Příbramu, ktorý k nám prišiel začiatkom roka z Mladej Boleslavi.

V záverečnej desaťminútovke vytiahol viacero parádnych zákrokov, za najťažší však považuje ten, ktorý predviedol v závere prvého polčasu pri ďalekonosnej strele Fábryho. „Lopta zaplávala vo vzduchu, no našťastie išla blízko ku mne.“

Keďže Macej sa bude zo zranenia zotavovať ešte pár dní, Jedlička by mal našu bránku hájiť aj v zajtrajšom pohárovom súboji v Púchove. „Úloha bude jasná. Dobre sa pripraviť, nepodceniť súpera a postúpiť,“ vyhlásil talentovaný brankár, ktorý sa s naším klubom dohodol na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny. Dobrou správou je, že DAC si naňho môže budúce leto uplatniť opciu.

Zdroj: fcdac.sk