Back to top

Martin Jedlička: Pomáhať ďalej

Publikované: 17. júl 2020 - 11:04
Naša brankárska jednotka si za svoje výkony vyslúžila umiestnenie v Jedenástke talentov Fortuna ligy.
Martin Jedlička: Pomáhať ďalej

DAC mal zásluhou dvojice Davis, Kalmár zastúpenie v Jedenástke sezóny 2019/20 a zároveň troch hráčov v Jedenástke talentov - Jedlička, Blackman a Beskorovainyi. Tento výber vzniká na základe oficiálnych zápasových štatistík a miesto v nej majú hráči, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov.

Martin Jedlička v uplynulej sezóne odchytal 24 z 27 ligových zápasov, v Európskej lige pridal ďalšie štyri a v Slovnaft Cupe šesť štartov. Okrem troch ligových a jedného pohárového stretnutia bol teda stabilnou jednotkou nášho tímu. „Na jednej strane je mi ľúto Benjiho Száraza, ktorý odchytal štyri krásne zápasy a udržal v nich tri čisté kontá. Taký je ale brankársky život a som rád, že tréner mi dal dôveru a dostal som sa späť do základnej jedenástky. Tým pádom môžem chlapcom pomôcť a zároveň napredovať v mojej kariére,“ začal hodnotenie nedávno skončeného ročníka sezóny člen českej reprezentácie do 21 rokov.

„Z môjho pohľadu to bola zvláštna sezóna, nečakal som, že sa vymení toľko trénerov. Ale toto je futbalový život a sme radi, že máme pri kormidle pána Storcka. Na novú sezónu sa pripravíme čo najlepšie, aby sme boli konečne konkurencieschopní Slovanu. Bernd Storck je podľa mňa fantastickým koučom. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že na Slovensku i v Česku chýbajú nemeckí tréneri, pretože oni nás posúvajú ďalej a ukážu nám nové veci. Má za sebou úspešnú kariéru a sme radi, že nás vedie práve on. V budúcej sezóne máme ambíciu získať konečne nejakú trofej a chceme baviť domácich a aj hosťujúcich fanúšikov. Z osobného hľadiska by som chcel udržať post jednotky,“ prezradil 22-ročný Jedlička.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies