Back to top

Matej Oravec: Jeden náročný zápas za druhým

Publikované: 17. október 2019 - 13:00
MOL Aréna videla v utorok večer plejádu nadštandardných hráčov, prekvapenie sa nezrodilo.
Matej Oravec: Jeden náročný zápas za druhým

Utorňajší večer sa na našom štadióne niesol v znamení stretnutia kvalifikácie o postup na ME 2021 hráčov do 21 rokov medzi Slovenskom a Francúzskom. Prekvapenie sa napokon nezrodilo, vysoko favorizovaní Francúzi v kádri s „miliónovými“ hráčmi vyhrali 5:3. „Sami sme mohli vidieť na ihrisku, že súper mal obrovskú kvalitu. Pred zápasom sme sa pripravovali na to, že do toho musíme dať všetko. Francúzsko prakticky nemalo slabinu, akurát dlhé lopty za ich obranu im robili problémy, čo sme sa snažili využiť. V druhom polčase nám to aj vychádzalo, ale, žiaľ, dostali sme hrozne veľa gólov a prehrali sme,“ povedal po zápase Matej Oravec, ktorý tentoraz nastúpil v strede obrany. „Musím sa priznať, že môj výkon nebol príliš dobrý. Stopér jednoducho nemôže byť spokojný, keď jeho mužstvo inkasuje toľko gólov. V posledných dvoch zápasoch sme dostali až sedem gólov, čo je veľmi veľa, aj keď sa snažíme hrať útočný futbal. Uvedomujeme si, že keď sa súper dostane do vedenia, sme schopní streliť viac gólov a otočiť stav. Bohužiaľ, včera to nevyšlo a aj v tomto sa musíme zlepšiť,“ vyhlásil chlapsky.

Zverenci trénera Adriána Guľu začali boje o postup na šampionát septembrovou prehrou v Azerbajdžane, minulú stredu vyhrali v Lichtenštajnsku 4:2 a o utorňajšom zápase už bola reč. Matej Oravec hral zakaždým plných 90 minút. Dnes sa však už opäť hlásil trénerovi Hyballovi. „Väčšinou sme na záver zrazu chodievali späť na hotel, ale teraz sme mali výnimku a lúčili sme sa priamo na štadióne. Od dnes už trénujem s chalanmi z klubu, do zápasu proti Zlatým Moravciam tak mám ešte dosť času. Musím sa dobre pripraviť na tréningoch a dúfam, že to bude dobré.“

V nedeľu privítame v MOL Aréne piaty tím tabuľky. „Určite to bude náročný zápas. Vždy sa hrá ťažko proti bojovnému tímu, ktorý hrozne veľa behá Zlaté Moravce sa vyznačujú bojovným štýlom. Podľa mňa to bude stretnutie s veľkým počtom súbojov, ale každopádne chceme získať tri body,“ dodáva 21-ročný defenzívny hráč.

Zdroj: dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies