Back to top

Matija Krivokapić hráčom DAC-u, jar strávi na hosťovaní

Publikované: 9. február 2023 - 12:24
Devätnásťročný útočník k tímu DAC prestúpil z tímu FK Podgorica, zmluvu podpísal do leta 2026.
 Matija Krivokapić hráčom DAC-u, jar strávi na hosťovaní

Matija Krivokapić sa dnes stal oficiálne hráčom DAC-u. Vedenie nášho klubu sa dohodlo s FK Podgorica na prestupe čiernohorského reprezentanta, jeho kontrakt znie do 30. júna 2026.

Devätnásťročný útočník (nar. 19. marca 2003) strávi jarnú časť aktuálnej sezóny na hosťovaní v jednom z klubov Fortuna ligy, podmienky sa práve dolaďujú.

Matija Krivokapić pochádza z Nikšiću, v tamojších kluboch Junior a Sutjeska začínal svoju kariéru. V pätnástich sa sťahoval do hlavného mesta, stal sa hráčom FK Podgorica. Už v sedemnástich začal nastupovať za vtedy prvoligové áčko. Hráva na poste ľavého krídelníka a stredného útočníka.

„Keď som prvýkrát videl prostredie, krásnu akadémiu a štadión, hneď som vedel, že DAC je správne miesto pre mňa. Túžil som pôsobiť v klube, v ktorom je o všetko postarané a ja sa môžem sústrediť len na futbal. Rozprával som sa aj s Nikolom Krstovićom, ktorý mi odporúčal príchod do Dunajskej Stredy a pomáha mi od prvého dňa,“ prezradil po podpise zmluvy Matija Krivokapić, ktorý pôsobil v každom reprezentačnom výbere Čiernej Hory od U15 po U19. Aktuálne je členom výberu do 21 rokov. Ako spomíname vyššie, na jar bude hosťovať v zatiaľ nemenovanom prvoligovom klube. „Mal som aj iné možnosti, ale tento krok považujem za najlepší. Počas najbližších mesiacov budem mať možnosť spoznať ligu, jej fungovanie a úroveň. Verím, že sa v lete vrátim v dobrej forme a budem posilou pre DAC. Počul som, že máme najlepších fanúšikov v krajine. Týmto ich pozdravujem a dúfam, že zažijeme spolu veľa radostných chvíľ,“ dodal 187 centimetrov vysoký útočník.

„Príchod Matiju je projekt, ktorý sme začali ešte pred letným prestupovým obdobím. Skutočnosť, že sa blížil koniec jeho zmluvy, veci uľahčila a umožnila nám dokončiť tento transfer. Sme veľmi radi, že sa stal hráčom DAC-u, pretože vo svojej krajine ho považujú za veľký talent. Počas našich stretnutí Matija pôsobil ako veľmi motivovaný a cieľavedomý futbalista. Dohodli sme sa aj na okamžitom hosťovaní do leta v najvyššej súťaži, aby sa mohol maximálne prispôsobiť slovenskej lige. Náš štáb s ním zostane v úzkom kontakte aj počas tejto jari,“ privítal Krivokapića športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Nagy Krisztián / dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies