Back to top

Mestské médiá v novom šate

Publikované: 21. január 2016 - 11:52
V stredu predstavili verejnosti vynovené mestské noviny a nový webový portál.

V stredu predpoludním vo Vermesovej vile v rámci slávnostného podujatia predstavilo vedenie mesta a jej dcérskej spoločnosti Perfects, a.s. vynovený Dunajskostredský hlásnik a mestský portál www.dunaszerdahelyi.sk .
Ako prvý sa ujal slova primátor mesta Zoltán Hájos a porozprával, prečo bolo dôležité, aby sa mestské noviny kvalitatívne zmenili a prečo je potrebný taký denný portál, ktorý sa zaoberá  životom Dunajskostredčanov. Zoltán Horváth, zástupca primátora a predseda akciovej spoločnosti Perfects, ktorej vlastníkom je mesto, odprezentoval jednotlivé kroky, ktoré sa týkajú mestských médií, pričom dôraz kládol na kvalitatívnu zmenu novín a dôležitosť nezávislého portálu. Ako ďalej uviedol, vedenie spoločnosti chce predĺžiť dobu vysielania DSTV na šesťdesiat minút a začať vysielaním takých udalostí, o ktoré je väčší záujem verejnosti. Spomenul aj plány do budúcnosti o vybudovaní mestskej rozhlasovej stanice a eventovej agentúry.

Zoltán Fónod, riaditeľ Perfects, a.s. predstavil nový tím, na čele so šéfredaktorom Péterom Rajkovicsom a ďalších jeho členov: Dianu Rózsár, Attilu Nagya a Vince Rózsára.
Následne Péter Rajkovics pred sálou Vermesovej vily praskajúcej vo švíkoch odprezentoval vynovené noviny. Ako z dynamickej šéfredaktorovej prezentácie vysvitlo, prvé číslo hlásnika je len začiatkom cesty k zmenám, lebo s každým jedným vydaním má ambíciu noviny ďalej rozvíjať a prispôsobovať ich  potrebám čitateľov.
Štruktúru portálu dunaszerdahelyi.sk predstavil redaktor Attila Nagy, podľa ktorého jasne zrozumiteľná a jednoducho použiteľná internetová stránka slúži verejnosti, aby obyvatelia mesta prostredníctvom jednoduchého vyhľadávania získali informácie vždy s aktuálnym obsahom.
Predstavil aj rubriku, ktorá ponúka široký výber programov konajúcich sa v meste a zdôraznil aj výhodu používania bezplatného bazáru, ktorého jasným cieľom je vyplniť medzeru, ktorá bola na trhu.
Zoltán Fónod pred oficiálnym spustením webovej stránky poďakoval spoločnosti Epix za ich prácu na vývoji webových aplikácií, následne potom zástupca primátora László A. Szabó zhodnotil dôležitosť budovania komunity. Na záver podujatia, o 11.10 hod. primátor mesta Zoltán Hájos – elegantne na digitálnom paneli – portál slávnostne spustil a uviedol ho tak do života.
Slovenská verzia webového portálu bola zahájená v tom istom čase a nájdete ju na stránke www.dunajskostredsky.sk

Toto ste už čítali?

Cookies