Back to top

Meta v Európe ponúkne platené verzie Facebooku a Instagramu bez reklám

Publikované: 2. november 2023 - 15:53
Ponuka voľby medzi bezplatným variantom s reklamami a plateným predplatným bez nich by mohla viesť k tomu, že sa používatelia rozhodnú pre ten prvý.
Meta v Európe ponúkne platené verzie Facebooku a Instagramu bez reklám

Americká internetová spoločnosť Meta Platforms ponúkne užívateľom v Európe v súlade s reguláciou EÚ platené verzie sociálnych sietí Facebook a Instagram bez zobrazovania reklám. Spoločnosť o tom informovala na svojom blogu.

Agentúra Reuters uviedla, že Meta sa pomocou tohto zámeru pokúša obísť predpisy Únie, ktoré by mohli obmedziť jej schopnosť prispôsobovať reklamy užívateľom bez ich súhlasu a poškodiť jej hlavný zdroj tržieb.

 

Ponuka platí pre používateľov z EÚ, Švajčiarska a krajín Európskeho hospodárskeho priestoru, ktoré okrem štátov Únie zahŕňajú Island, Nórsko a Lichtenštajnsko. Pri používaní služby z webového prehliadača bude mesačné predplatné 9,99 eura, pre užívateľov smartfónov a tabletov s operačnými systémami Android a iOS to bude 12,99 eura.

Ponuka voľby medzi bezplatným variantom s reklamami a plateným predplatným bez nich by mohla viesť k tomu, že sa používatelia rozhodnú pre prvý variant. To by Mete pomohlo vyhovieť predpisom bez toho, aby to ovplyvnilo jej aktivity v oblasti reklamy.

 

gsmarena / napidroid.hu/trend.sk

Toto ste už čítali?

Cookies