Michalovce - DAC 0:2 (0:0)

Publikované: 20. apríl 2019 - 19:06
Tretie víťazstvo v rade! Na východ republiky DAC išiel potvrdiť druhé miesto a podarilo sa im to. Z Michaloviec priniesli tri body.

Na východ republiky si tréner Hyballa pripravil rovnakú zostavu, ako v predošlých dvoch stretnutiach. Už v tretej minúte si K. Vida našiel palebnú pozíciu, zo zaujímavej vzdialenosti tesne minul pravú žrď. V desiatej minúte zase hrozili domáci, Žofčák sa presadil medzi nepochopenou obranou, a tak vysunutému Jedličkovi nastrelil žrď. O šesť minút Kalmár nepresným pasom loptu daroval súperovi, kým Žofčák ušiel Konemu, v samostatnom nájazde v tutovke bránu minul. V osemnástej minúte sme zaregistrovali výpadok elektriny na štadióne, zápas sa kvôli tomu neprerušil, no za zmienku to azda stojí. Hra sa vo veľkej miere dostala medzi šestnástky, kde prebiehalo množstvo mikrosúbojov spoločne s nepresnosťami na oboch stranách. V 26. minúte loptu tesne pred šestnástkou potiahol Kountouriotis a dobre aj vystrelil, loptu však z dolného rohu Jedlička našťastie vytlačil. V 35. minúte sa naša bránka opäť otriasala v základoch, z priameho kopu asi z 25 metrov vypálil Žofčák a Jedlička vytiahol skvelý zákrok, keď loptu vyrazil na žrď. Keďže ďalšiu nebezpečnú príležitosť sme nevideli, tak treba športovo priznať, že po polčase sme do kabín našťastie zišli len za nerozhodného výsledku, v tomto polčase boli totiž nebezpečnejší domáci.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky bez zmien. Aktívnejšie začal náš súper, no nečakane sme sa z prvej akcie v tomto polčase dostali do vedenia my. V 55. minúte sme sa po ruke Petra dostali k štandardke, ku ktorej rozohraniu sa postavil Davis. Lopta zmenila smer na múre a skončil na našu radosť v bráne - 0:1. Ďalšiu zaujímavú štandardku z dobrej pozície sme mali po hodine hry, lopta od Ronana skončila len v múre. Ani po našom úvodnom góle sa obraz hry nezmenil, hra aj naďalej pokračovala prevažne medzi šestnástkami. Znenazdajky tak v 78. minúte prišla ďalšia rana pre Zemplínčanov, Ronan vysunul k šestnástke K. Vidu, ktorý si šikovne našiel palebnú pozíciu, z ktorej nekompromisne poslal loptu za Kirov chrbát - 0:2. V deväťdesiatej minúte mal možnosť pridať čestný gól domáci Tounkara, ten dostal parádny center na hlavu od Rotu, loptu dobre trafil, no fantastický Jedlička zavelil k podržaniu si čistého konta aj pre tento zápas. Keďže to bolo všetko pre zápas ďaleko od domova, tak sa po záverečnom hvizde mohli rozbehnúť veľkolepé oslavy víťazstva.

Rekordné šestnáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená, že druhá priečka zostáva naša. Navyše, po zaváhaní Žiliny máme pred ňou už šesťbodový náskok. Ešte raz ďakujeme našim fanúšikom, že aj na východe republiky pre nás pripravili domáce prostredie a navyše sa prezentovali ohromujúcou choreografiou. Ste najlepší! Po súboji na ďalekom východe nás čaká odvetná časť nadstavbovej časti o titul, v rámci ktorej v úvode na domácom trávniku privítame majstrovský Slovan 27. apríla o 15:30.

Peter Hyballa, DAC: „Odohrali sme ťažký zápas. Musím dať kompliment domácim, že prvý polčas hrali dobre a mali dve-tri obrovské šance na skórovanie. My sme boli pri protiútokoch dobrí, ale nie najlepší. Dôležitá bola rýchlosť a prevedenie lopty. Počas prestávky som bol emotívni, agresívni, no do toho druhého sme chceli niečo zmeniť. Chceli sme sa roztiahnuť cez krídla. Bol to dobrý zápas. Pri prvom góle sa nám lopta šťastne odrazila, kým pri druhom sme predviedli kvalitný protiútok. Gratulujem hráčom za tento výkon, aj keď z našej strany nebol najkrajší, no bojovnosťou sme získali tri dôležité body.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Prvý polčas bol z našej strany výborný, s čím aj súhlasím s kolegom. Keby sme premenili naše vyložené šance, tak zápas je o niečom inom. Prvý polčas bol teda v poriadku, keďže súper nič nezmohol. Do druhého polčasu sa súper dostal do vedenia po šťastnom góle. Po ňom sme sa pokúsili ešte niečo zmeniť, no už sa nám tak nedarilo vypracovať si gólové príležitosti. Strácali sme lopty a nedarilo sa nám vyplňovať priestor tak, ako sme si predstavovali. Druhý polčas si ešte musíme rozobrať. Je škoda dnešného zápasu. Myslím si, že sme mohli vyhrať, zvládnuť toto stretnutie. Dnes vyhral šťastnejší. Verím, že do budúcna budeme vedieť ukázať lepšiu tvár.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)