Michalovce - DAC 1:2

Publikované: 23. apríl 2017 - 10:27
Fantastické víťazstvo po bravúrnom závere! Po celozápasovej snahe, množstve gólových príležitostí a enormnej túžbe, sme aj vďaka výbornému publiku zaknihovali dvanáste stretnutie bez prehry v sérii a zároveň tretie víťazstvo v rade. Posunuli sme sa tak na šiestu priečku fortunaligovej tabuľky.

Na „súperovu“ pôdu sme nastúpili, oproti víťaznému stretnutiu s majstrom, s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke skončil Sarr, kým Huk sa kvôli zraneniu hlavy zo včerajšieho tréningu ocitol mimo zápasovej súpisky. Na ich miesta dnes nastúpili Šafranko a premiérovo v základnej zostave dostal príležitosť aj obranca Kocsis. Už v tretej minúte sme si vypracovali tutovku, Vida sa uvoľnil popri brániacom Siplakovi, no z gólovej pozície nastrelil len bočnú sieť. Aj po tejto akcii sme aktívni boli prevažne my, v 18. minúte našiel Davis z rohového kopu Vidovu hlavu, ktorý sa do lopty poriadne oprel a len poriadna dávka šťastia súpera tečovala tento pokus mimo troch žrdí. Po niekoľkých menších príležitostiach sme znovu výrazne udreli v 27. minúte, Vidov výborný pas na Šafranka a následná strela letiaca pod brvno bola vytlačená len končekmi prstov Maceja. O štyri minúty však po polhodinovom tlaku prišiel šok, Kushta získal loptu v súboji s Kocsisom, narazil si ju so Žofčákom a bezpečne zakončil z jedinej akcie súpera v polčase za Slávikov chrbát - 1:0. Už o dve minúte opäť strieľal Šafranko, neúspešne. V 41. minúte po nešikovnom odkope lopty od súpera, presne na kopačky Pačindu, sme videli zakončenie z prvej, Macej si s loptou poradil. Po celopolčasovej prevahe, držaní lopty, niekoľkých útočných kreáciách a v neposlednom rade gólových príležitostiach raz pohrozili aj Michalovčania a aj skórovali. Preto sme po konci tohto dejstva odchádzali dole z ihriska poriadne zarmútení, no s vierou v úspešný zvrat v ďalšom priebehu stretnutia.

Druhá polovica zápasu si udržala tempo, a tak bolo o šance postarané. Hneď prvá vážnejšia aj skončila vyrovnávajúcim gólom, v 49. minúte po centri Davisa vystrelil Živković a odrazenú loptu bez problémov dokopol do odkrytej brány Šafranko - 1:1. Po góle sme zostali ako pokropení živou vodou v neustálom útoku. V 56. minúte zahral Davis roh priamo na Ljubičićovu hlavu, ktorý vyskočil výrazne najvyššie, oprel sa do lopty a opečiatkoval len brvno. Po ďalšom z množstva rohových kopov sa o tri minúty neskôr dostal k lopte Šafranko, zakončil, lenže Macej bránil pozorne. Po hodine hry sme si akciu Davis, Ljubičić zopakovali, hlavičku nášho kapitána však pre zmenu zneškodnil Macej. Poriadne horúco bolo aj pred našou bránou v 72. minúte, k lopte sa v šestnástke dostal Danko, ktorý nastrelil pravú žrď, našťastie sa jeho pokus odrazil mimo našej svätyne. O tri minúty sme boli ku gólu naozaj blízko, Živković zahral ďalekonosnú štandardku na perfektne postaveného Sarra, ten poslal umiestnenú hlavičku, ktorú Macej vytlačil bravúrnym zákrokom. V 80. minúte letel strieľaný center k ľavej žrdi Slávika, ktorý loptu vyrazil netradične, hruďou. V záverečných minútkach sa nám nedaril vytvoriť výraznejší tlak, lenže potom prišiel fantastický záver. V tretej minúte nadstaveného času poslal Sarr center do pokutového územia, naň si vyskočil Davis a aj napriek tomu, že bol bránený súperovým obrancom, dokázal prekonať Maceja - 1:2. Vďaka tomu sa nám podarilo vyhrať po dlhých ôsmych rokoch trikrát za sebou .

Zaknihovali sme ôsme víťazstvo v ročníku a tretie v rade, čo nás posunulo na šiestu priečku. Potom, čo nám naši skvelí fanúšikovia vytvárajú domáce prostredie na zápasoch vonku, nám dnes spravili jednoznačne domáce prostredie aj v DAC Aréne, aj keď sme boli vedení ako hostia. Náš historický prvý domáci duel na domácej pôde ako hosťujúci celok je teda za nami. Najbližšie sa vidíme v rámci 29. kola opäť v DAC Aréne, kde vo štvrtok 27.4.2017 o 18:00 privítame Senicu.

Csaba László, DAC: „Dnes to bol dobrý zápas, jeden z najlepších, aké sme videli v DAC Aréne. Myslím si, že môžem s kolegom súhlasiť, dostali sme dosť nešťastný gól, po ktorom sme my boli mužstvo, ktoré viac chcelo dostať loptu do siete súpera. Treba však povedať, že aj Michalovce mali výbornú príležitosť, keď nastrelili žrď. Môžeme v našom prípade rozprávať o malom zázraku, keďže gól sme nedali v poslednej minúte, ale v poslednej sekunde. Nezostáva mi nič iné, len pogratulovať môjmu tímu za výsledok a kolegovi za dobre organizovanú hru jeho mužstva. Dnes sa hralo na prihrávky a nie na bránenie a myslím si, že takýto futbal môže lige len prospieť. Videli sme dva tímy, čo chceli hrať futbal a presne to chcem vidieť. Myslím si, že aj diváci si toto stretnutie užili. Na konci sme my boli tí, ku komu sa priklonilo šťastie, a tak sme vyhrali,“

Anton Šoltis, Michalovce: „Odchádzame smutní, pretože z našej strany je škoda záveru. Počas celého zápasu sme sa ťažko dostávali do ofenzívy v súperovom domácom prostredí. DAC mal veľa času loptu na kopačkách, kým my sme si ju ťažko vedeli podržať. Náš súper bol dnes nebezpečný najmä po množstve centrov. Škoda gólu z 1:0  na 1:1. Chceli sme vydržať ešte minimálne desať-pätnásť minút, potom by už bola hra vyrovnanejšia. Škoda, že ani našu „tyčku“ sme nedokázali doraziť do brány. Súperovi sa priklonilo šťastie, ukázal kvalitu, a tak vyhral zaslúžene, keďže strelil dva góly.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:0)