Back to top

Milan Dimun: Sto zápasov za DAC je pekné číslo

Publikované: 22. apríl 2024 - 11:39
„Každý bod sa počíta, veríme, že aj tento nám na konci sezóny pomôže.“ Po bezgólovej remíze s Ružomberkom sa pred mikrofóny postavil včerajší jubilant, stovkár Milan Dimun.
Milan Dimun: Sto zápasov za DAC je pekné číslo

„V každom vzájomnom zápase s Ružomberkom sme mali navrch, väčšinou sme hrali na jednu bránku, no akoby nám nebolo súdené vyhrať. Bolo tam veľa pološancí, ale ani jednu sme nedotiahli do gólovej koncovky. Každý bod sa počíta, veríme, že aj tento nám na konci sezóny pomôže. Vieme, že Ružomberok je dobre organizované a skvele brániace mužstvo, ich blok sa prekonáva veľmi ťažko, žiaľ, ani tentoraz sme ich nedokázali zlomiť. Som presvedčený, že po prvom góle by prišli aj ďalšie, pretože súper by otvoril hru. Už to ale nezmeníme, musíme sa skoncentrovať na najbližšie stretnutie proti Slovanu. Potrebujeme zbierať body, keď sa chceme pobiť o miesto zaručujúce pohárovú Európu. Včera sme dva stratili, ale verím, že v nasledujúcich zápasoch ich pribudne na naše konto čo najviac, aby sme dosiahli na tretiu priečku,“ skonštatoval po včerajšej bezgólovej remíze v domácom zápase s Ružomberkom jubilant Milan Dimun.

Pre 27-ročného stredopoliara to bol stý súťažný duel v drese DAC-u (83 liga, 8 európske poháre, 9 Slovnaft Cup). „Sto zápasov za DAC je pekné číslo, škoda, že nebol víťazný. Verím, že toto číslo ešte narastie a čo najviac ich bude víťazných. Aj proti Ružomberku. Súper hral veľmi hlboko, streleckých pokusov mohlo byť ešte viac. Nedokázali sme prelomiť ich blok. Vieme, že sa proti nim nehrá ľahko, je to dobre organizované mužstvo, ktoré hrá kompaktne. Ich zápasy sú zväčša o jednom góle, ktorý sme, žiaľ, nestrelili. Nasleduje derby proti Slovanu, v tejto fáze už žiadny zápas nie je ľahký. Musíme sa zodpovedne pripraviť a veríme, že zdoláme belasých, lebo momentálne potrebujeme body ako soľ,“ dodal košický rodák, ktorý u nás pôsobí od augusta 2021.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies