Nachádzate sa tu

Milan Šimčák prvou letnou posilou

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, jún 12 - 12:01 | Správy DAC
Prvou posilou DAC-u v letnom transferovom okne sa stal Milan Šimčák z Michaloviec. Dvadsaťdvaročný ľavý obranca podpísal s klubom zmluvu na tri roky.
Milan Šimčák prvou letnou posilou

Košický rodák (nar. 23. augusta 1995) je odchovancom KAC Jednota, klubu z metropoly východu. V dorasteneckom veku sa presunul do Michaloviec, kde sa postupne prepracoval až do prvého tímu dospelých. Na jar 2015 pomohol Zemplínčanom k postupu do najvyššej súťaže, odvtedy v nej počas troch sezón nazbieral 72 štartov a pripísal si aj 4 góly a 4 asistencie. Na jar 2016 nastupoval aj v II. lige za košickú Lokomotívu, vtedajšiu farmu Michaloviec.

„Milan podával v drese Michaloviec dlhodobo veľmi kvalitné výkony a dovolím si povedať, že v nedávno skončenej sezóne bol špičkou Fortuna ligy na svojom poste. Je ešte stále vekom mladý, no napriek tomu má už množstvo skúseností s našou ligou, čo je vždy plusom v prípade príchodu nového hráča do tímu. Touto cestou by som chcel Milana privítať v našom klube a teším sa na našu spoluprácu,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Milan Šimčák hráva na ľavej strane obrany, prípadne na poste stopéra, ale nastupoval aj v stredovej formácii. V uplynulom ročníku Fortuna ligy patril medzi najlepších na svojom poste, charakterovo je veľmi silný. Medzi cenné devízy 176 centimetrov vysokého futbalistu patrí aj rýchlosť, bojovnosť a taktická disciplína, výborný je v situáciách jeden na jedného.

Do Dunajskej Stredy prestupuje na tri roky, zmluvu podpísal do konca sezóny 2020/21. Kontrakt vstúpi do platnosti po úspešnej lekárskej prehliadke. „Veľmi sa teším na novú výzvu. Možnosť obliekať si dres Dunajskej Stredy je zatiaľ najlepší krok v mojej kariére. DAC je podľa mňa jeden z najlepších klubov na Slovensku. Teším sa na to,“ vyhlásila čerstvá posila nášho mužstva.

Zdroj: fcdac.sk