Back to top

Milé slovo, srdečný úsmev, vnímavé počúvanie dokáže zázraky

Publikované: 12. december 2022 - 10:22
Na tretiu adventnú - striebornú - nedeľu sa na dunajskostredskom adventnom venci zapálila predposledná sviečka obdobia očakávania Vianoc.
Milé slovo, srdečný úsmev, vnímavé počúvanie dokáže zázraky

Napriek štipľavému vetru a sem-tam poletujúcim snehovým vločkám škôlkari a školáci nášho mesta priniesli teplo do sŕdc početného obecenstva a milým vystúpením mu spríjemnili slávnostnú nedeľu. So svojím programom vystúpili maďarské a slovenské triedy MŠ na Rybnom trhu, žiaci ZŠ Ármina Vámbéryho, Špeciálna základná škola a praktická škola a žiak ZŠ Gyulu Szabóa Bulcsú Bíró.

O sviatočnom zázraku hovoril vo svojom pozdrave zástupca primátora mesta Dunajská Streda Attila Karaffa. Ako povedal, nie je krajšie obdobie v roku ako toto, pretože môžeme cítiť lásku, radosť a pokoj v duši.

„V deň sviatku priateľstva, alebo ako hovoríme, v deň striebornej nedele, si môžeme položiť otázku: Dokážeme sa zo srdca radovať? Byť spokojní s tým, čo máme? Dokážeme rozdávať radosť iným?

V čase adventu, v období stíšenia, môžeme dostať odpovede aj na tieto otázky.

Sadnime si s rodinou, nájdime si čas na osamelých a darujme im seba. Milé slovo, srdečný úsmev, priateľský rozhovor, pozorné počúvanie, vnímanie toho druhého dokáže zázraky. A my predsa tiež čakáme na zázrak, na narodenie Ježiša Krista.

Oblečme si teda srdcia do slávnostného šatu – veľké upratovanie predtým nezaškodí – a zažime zázrak čakania na Vianoce v kruhu rodiny, kolegov, spolužiakov,“ povedal viceprimátor nášho mesta.

Po krátkom príhovore zapálil zástupca primátora Attila Karaffa a študentský primátor Tamás Fialka tretiu sviečku na mestskom adventnom venci. Následne odovzdali priestor Rebece Varga, ktorá krásnymi piesňami spríjemnila vianočnú atmosféru slávnostného podujatia.

Éva Bíró srdečne pozvala prítomných na slávnostné zapálenie štvrtej sviece v nedeľu na budúci týždeň a súvisiaci program, ktorý sa začne o pol štvrtej na námestí pred MsKS Benedeka Csaplára. Štvrtú sviečku na venci zapáli primátor mesta Dunajská Streda JUDr. Zoltán Hájos.

Atmosféru predvianočného obdobia dopĺňajú denne od 16:00 do 22. decembra čarovné vône sviatkov v stánkoch na námestí, kde návštevníkom ponúkajú jedlá, teplé nápoje, trdelníky aj milé hračky.

Ďalšie fotografie z programu 3. adventnej nedele si môžete pozrieť v našej fotogalérii

Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies