Back to top

Minister zdravotníctva chce odmeniť lekárov, ktorí pracovali v čase pandémie koronavírusu

Publikované: 29. máj 2020 - 10:19
Minister zdravotníctva Marek Krajčí pripravuje v spolupráci s Ministerstvom financií (MF) SR zákon, ktorým by sa chceli poďakovať a odmeniť lekárov pracujúcich aj počas pandémie nového koronavírusu v uplynulých mesiacoch a týždňoch. Potvrdil to na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Minister zdravotníctva chce odmeniť lekárov, ktorí pracovali v čase pandémie koronavírusu

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pripravuje v spolupráci s Ministerstvom financií (MF) SR zákon, ktorým by sa chceli poďakovať a odmeniť lekárov pracujúcich aj počas pandémie nového koronavírusu v uplynulých mesiacoch a týždňoch. Potvrdil to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Krajčí informoval, že o zákone rokuje s ministrom financií SR Eduardom Hegerom (OĽaNO) a aj ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milanom Krajniakom (Sme rodina). Krajniak by podľa Krajčího slov tiež chcel odmeniť ošetrovateľov v domovoch, ktorí sa starali o pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Konkrétne počty lekárov, ktorí si svoju prácu počas pandémie neplnili, však šéf rezortu zdravotníctva zatiaľ povedať nevie. „Priznám sa, že to nemám ešte úplne presne zmapované, čo sa týka špecialistov,“ doplnil. Zároveň sa poďakoval všeobecným lekárom, z ktorých veľká časť podľa jeho slov pracovala kvalitne až nadštandardne.

ma7.sk

Toto ste už čítali?

Ochutnávka leta

Ochutnávka leta

Na začiatku mája sa počasie rozhodlo, že nám poskytne...

Cookies