Back to top

Ministerstvo dopravy hľadá budúcich pilotov či leteckých opravárov

Publikované: 2. jún 2023 - 9:17
Práca v leteckej doprave patrí dlhodobo nielen medzi najzaujímavejšie, ale aj medzi najlepšie platené dopravné odvetvia. Napriek tomu má aj letectvo problém s nedostatkom zamestnancov, ktorý sa ministerstvo rozhodlo riešiť vychovávaním nových generácií.
Ministerstvo dopravy hľadá budúcich pilotov či leteckých opravárov

Možnosti štúdia a práce budú stredné a vysoké školy zamerané na leteckú dopravu spolu so zamestnávateľmi prezentovať žiakom a študentom už v piatok 2. júna od 9:00 do 12:00 v Univerzitnom vedeckom parku Technicom na Technickej univerzite v Košiciach.

Leteckú dopravu tvrdo zasiahla pandémia a množstvo zamestnancov, ktorí boli prepustení, sa už naspäť do tohto sektora nevrátilo. Boli by sme radi, ak by sa nám touto cestou podarilo prilákať k letectvu dnešných žiakov základných a stredných škôl, je to rozhodne odvetvie, ktoré má potenciál sa ďalej rozvíjať,“ priblížila štátna tajomníčka Ministerstva dopravy SR Katarína Bruncková.

Okrem prezentácií škôl a zamestnávateľov sa môžu účastníci pozhovárať aj so zamestnancami vládnej letky, leteckými záchranármi či rôznymi pilotmi, prezrieť si ukážky leteckej techniky, vyskúšať si dopravné simulátory a zapojiť sa do rôznych kvízov a súťaží.

Ministerstvo dopravy SR

 

Toto ste už čítali?

Cookies