Miroslav Káčer: Prekvapený, ale o to šťastnejší

Publikované: 22. august 2023 - 16:42
„Zo začiatku som si myslel, že si brankár po mojej strele hodí loptu o zem a rozohrá, ale chalani zrazu naskákali na mňa.“ Druhý ligový gól Miroslava Káčera vo farbách DAC-u mal prívlastok víťazný.

„Po zápasoch v Michalovciach a Ružomberku, kde sme síce držali loptu, ale neboli sme nejako nebezpeční, bolo treba niečo zmeniť. Išli sme naplno, hrali sme jednoducho a chceli sme ísť za výsledkom, aby sme zápas proti Zlatým Moravciam zvládli, čo nám aj vyšlo. Podmienky boli veľmi náročné, hlavne v prvom polčase bolo dusno. Napriek tomu som sa cítil na ihrisku fajn, pracovali sme ako tím, a to je dôležité. Otvorená hra súpera nás neprekvapila, pretože nás tréneri na to pripravovali, mali sme nasledované ich prvé tri zápasy. Domáci hrali veľmi solídne, spravili veľký posun k lepšiemu, či už z futbalovej alebo fyzickej stránky. Hrali kombinačne, vedeli vyjsť z mnohých náročných situácií, čo nás trošku dostávalo do problémov, keďže sme museli behať bez lopty. V tom bol rozdiel oproti predošlým vzájomným zápasom, no agresivitou, tímovosťou a nasadením sme to zvládli. Samozrejme, nie je mojou úlohou hodnotiť súpera, ale nič nám nedarovali. O to krajšie sú tri body,“ povedal po včerajšom večernom dueli 4. ligového kola ViOn-DAC (0:2) Miroslav Káčer, autor víťazného gólu.

Presadil sa v 23. minúte, keď ustál súboj s domácim Dugom a tvrdou ranou spoza šestnástky prekvapil brankára Slávika. „Strela mi sadla dobre, ale bol som prekvapený, že skončila v sieti. Prekvapený, ale o to šťastnejší. Zo začiatku som si myslel, že si brankár po mojej strele hodí loptu o zem a rozohrá, ale chalani zrazu naskákali na mňa. Som šťastný, že to tam padlo, pretože podobné strely dennodenne trénujem a veľmi mi to pomohlo,“ dodal spokojne 27-ročný stredopoliar, ktorý má po včerajšku na konte 31 ligových štartov a 2 góly za DAC.