Back to top

MIRRI SR pomôže zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou nákladov za zvýšené účty za energie

Publikované: 9. december 2023 - 11:42
Rezort investícií, regionálneho rozvoja a informatizácia pokračuje v účinnej pomoci ľuďom. Najnovšia výzva z Integrovaného regionálneho programu, ktorý riadi, pomôže zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou zvýšených nákladov za energie.
MIRRI SR pomôže zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou nákladov za zvýšené účty za energie

Držíme slovo a ľudí v boji s energetickou krízou nenechávame samých. Svedčí o tom aj najnovšia výzva vyhlásená z Integrovaného regionálneho programu, ktorý spravuje naše ministerstvo.

„Pred voľbami sme sľúbili, že nedovolíme, aby ľuďom narástli ceny energií. Aj tento sľub sme dodržali,“

- povedal minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

Výzva v celkovej výške 11,5 milióna eur z eurofondov je určená na pomoc zraniteľným domácnostiam, ktoré potrebujú pomoc s kompenzáciou zvýšených nákladov na energie.

Domácnosti pritom nemusia o nič žiadať, všetko za ne vyrieši Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré je prijímateľom dotácie. V praxi to znamená, že kompenzácie budú realizované formou úhrady časti fakturovaných nákladov priamo dodávateľom energií.

„Pracujeme na tom, aby sa slovenskí občania nemuseli obávať prichádzajúcej zimy a následných vysokých faktúr za energie. Touto finančnou pomocou im pomôžeme uniesť zvýšené životné náklady,“ uzavrel Raši.

Viac informácií o vyhlásenej výzve nájdete TU.

MIRRI SR

Toto ste už čítali?

Cookies