Back to top

Mladí úspešne ukončili sezónu

Publikované: 18. jún 2019 - 13:28
Pre dorast HC DAC sa sezóna 2018/19 ukončila úspešne. U8 a U12 boli ešte na trojdňovom turnaji v Michalovciach.
Mladí úspešne ukončili sezónu

Hádzanárky U12 v osemfinále vyhrali s výnimkou jedného zápasu. Dievčatá postúpili zo svojej skupiny z prvého miesta, v semifinále sa trochu potkli, a potom hrali o tretie miesto s Trenčínom, ktorý porazili. Hádzanárky U8 sa dostali do finále, kde hrali s chlapcami, pričom dievčenské oddiely porazili všetky a získali druhé miesto.

“Bronz vo finále nie je malý úspech. Aj tak mi jedno oko plače, druhé sa smeje  - uvádza trénerka U12, Straka Mária. – Smeje sa, lebo oddiel je výborný, s dobrými hráčmi a brankárom. Plače, lebo niekedy sa nedarí tak, ako chceme; jeden zlý zápas a skĺzneme z finále. Som hrdá na oddiel, učíme sa z chýb, ideme ďalej!”

„Dievčatá bojovali s prehriatou halou, s horúčavou, neustálou chôdzou, ale aj s ťažkými súpermi. Zabojovali a obstáli – uvádza trénerka U8, Újhelyi Kristína. – Som hrdá, že také malé, ďaleko od rodiny, všetko zvládli a dostali sa až do finále. Posledný zápas bol proti šikovnému chlapčenskému oddielu, vybojovali sme druhé miesto. Párkrát sme aj viedli, ale chlapci boli skúsenejší. Spomedzi dievčat sme však prvé! Som pyšná na oddiel, na výsledky a ich postoj. Môže prísť zaslúžený letný oddych. Do augusta nebudeme mať inú úlohu ako oddychovať a spomínať na spoločné zážitky.”

Oddiel: Szunyog Réka, Mészáros Liliána, Csiba Liza, Lelkes Sofi, Pullman Vivien, Új Csilla Dominika, Karácsony Réka, Kohút Linda, Kovács Lejla

Tréner: Újhelyi Kristína

Vedúci oddielu: Ujhelyi Henrieta

Zdroj: vskds.sk

Toto ste už čítali?

Cookies