Nové mechanizmy dostali celkovo štyri inštitúcie, mesto ich nakúpilo prostredníctvom elektronického verejného obstarávania. Primátor uviedol, že analyzovali požiadavky tých škôl, kde bola nutnosť výmeny starých kosačiek na nové, a tak získali ZŠ Jilemnického, Smetanov háj a Vámbéryho Ármina, ale tiež Dom a park Maloblahovského občianskeho spoločenstva.
Vďaka odovzdaným kosačkám bude pre školy jednoduchšie sa starať o trávnaté plochy a na budúcu jar budú môcť pomáhať zlepšiť aj stav športových ihrísk. My sme sa zúčastnili odovzdania nových kosačiek na ZŠ Smetanov háj a Vámbéryho Ármina, kde primátora očakávali netrpezliví žiaci, ktorí sa potom zvedavo prizerali praktickej ukážke ich používania prostredníctvom odborníkov.
Toto ste už čítali?
Prvoligoví futbalisti a BILLA spojili sily. Vianočná zbierka potravín pomohla rodinám v ťažkých časoch
Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi a potravinová pomoc v...
Viac istoty, bezpečia a dôstojnosti. Kraj pretavil takmer 9 miliónov eur do lepších podmienok a modernejších zariadení pre tých, ktorí to najviac potrebujú
Pre mnohých ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, je...
