Back to top

Modernejšie podmienky na rehabilitáciu

Publikované: 22. december 2016 - 11:13
16. decembra, v piatok predpoludním, oficiálne uviedli do prevádzky novú ambulantnú časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia.

Nové oddelenie presunuli zo suterénu do nových priestorov, návštevníci ho nájdu na prvom poschodí nad bufetom vľavo, kde sa môžu pacienti zotavovať vo vynovenom, modernom prostredí.  Na tlačovej konferencii súvisiacej s odovzdávaním zástupcom médií riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda, Zita Ženišová, vysvetlila, že oddelenie je v nových priestoroch krásne presvetlené. Jeho interiér sa snažili spraviť tak, aby na pacientov pôsobil oveľa príjemnejšie a estetickejšie. Zamestnanci a pacienti súčasne získali priestory, ktoré kladú dôraz už aj na vyššiu mieru komfortu a súkromia.

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie poskytuje komplexnú terapeutickú starostlivosť pre pacientov poúrazových a pooperačných stavov všetkých vekových skupín. Na dennej báze to predstavuje v priemere 80 pacientov a až 200 poskytnutých procedúr. MUDr. Eva Königsmarková, primárka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia najprv poďakovala sieti Svet zdravia za pomoc, lebo odteraz môžu pacientov uvítať v modernejších prietoroch, následne predstavila jednotlivé sály,  na ktoré sa neskôr zástupcovia médií mohli pozrieť zblízka. Ako prví rehabilitáciu v nových priestoroch vyskúšali futbalisti prvoligového mužstva DAC Dunajská Streda, menovite trio Michalík, Szarka a Kontár.

V súvislosti s investíciami vyjadril svoju radosť aj zástupca primátora Zoltán Horváth, ktorý sa ako jediný dvojjazyčne, okrem slovenského jazyka aj po maďarsky, prihovoril prítomným. Vyjadril aj svoju nádej, že v nemocnici aj naďalej bude pokračovať skvelá práca v dobrej atmosfére, ktorá je pre ňu charakteristická už po desaťročia. MUDr. Róbert Hill, medicínsky riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia zdôraznil, že investície týmto v dunajskostredskej nemocnici nekončia, teraz bolo preinvestovaných 80 tisíc eur.

Toto ste už čítali?

Cookies