Back to top

Musefiu Ashiru v DAC

Publikované: 7. september 2017 - 11:00
Po Tomášovi Malecovi sme do útočných radov angažovali aj Nigérijčana Musefia Ashirua.

Musefiu Olasunkanmi Ashiru nie je pre fanúšikov slovenského futbalu úplnou neznámou.  Rýchlonohý útočný univerzál si pod Tatrami spravil výborné meno počas jesene 2016, kedy si obliekal dres Tatrana Prešov. V drese nášho víkendového súpera vsietil v 14 zápasoch 5 gólov a po vydarenej polsezóne sa presťahoval do českého prvoligového tímu Zbrojovka Brno.

Dvadsaťtriročný (nar. 26.6.1994) nigérijský ofenzívny hráč začínal svoju kariéru v FC Ebedei, ktorá slúži ako africká akadémia dánskeho klubu FC Midtjylland. Po presune na sever Európy s týmto tímom získal v sezóne 2014/15 majstrovský titul.

„Musefiho sme sledovali od jeho úspešného pôsobenia v Prešove, kde sa ihneď po príchode zaradil medzi najlepších útočníkov Fortuna ligy. Očakávame od neho, že nám prinesie viac možností v skladaní našej ofenzívy. Keďže už v slovenskej najvyššej súťaži pôsobil a fyzicky je pripravený, jeho adaptácia na nové prostredie by mala byť relatívne rýchla,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Ďalšou, verme úspešnou, futbalovou zastávkou Ashirua bude teda Dunajská Streda. Na Žitný ostrov prišiel na hosťovanie do konca jesene, s následnou opciou na trvalý prestup. Touto cestou mu prajeme veľa zdravia a samozrejme gólov.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies