Back to top

My sa zmeňme, nemeňme zemeguľu

Publikované: 21. január 2020 - 13:36
Premietaním zaujímavých filmov, prednáškami sa organizátori festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý tento rok zavítal do nášho mesta po štvrtýkrát, snažia zamerať pozornosť návštevníkov na krásy prostredia, resp. na jeho problémy. V tomto duchu bude 21. januára prebiehať celodenné premietanie v kinosále Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára.
My sa zmeňme, nemeňme zemeguľu

Pred dopoludňajším premietaním sa popri organizátoroch prihovoril deťom viceprimátor mesta Attila Karaffa, veď aj pre Dunajskú Stredu je najdôležitejšou vecou ochrana prírody. Ako povedal, je pre mesto veľkou cťou, že už po štvrtý krát mohlo privítať tento festival, a osobitne sa teší tomu, že okrem dospelých sa aj deti obracajú na neho v týchto dňoch ohľadom tejto stále dôležitejšej témy. „Dúfam, že aj tento festival prispeje k tomu, aby sa z detí vyvinuli zodpovední dospelí, pre ktorých bude ich prostredie dôležité“ -  ukončil svoj krátky príhovor Attila Karaffa. 

V dopoludňajších hodinách sa Junior festivalu zúčastnili žiaci tunajších škôl, aby si  pozreli zostavu krátkych filmov podľa vekových kategórií, a precítili, ako veľmi je dôležité chrániť a brániť prírodu. Po premietaní si vypočuli prednášku včelára Davida Turčániho o dnes často spomínanej a pre život dôležitej téme, teda o včelách, o ich živote.  Zapojiť sa mohlo aj obecenstvo, mladý včelár rád zodpovedal ich otázky.   

V popoludňajších hodinách, od 16.00 až do 21.30 v rámci festivalu premietnu päť filmov. Medzi dvoma premietaniami, v čase od 18.00 – 19.00 bude mať prednášku včelár David Turčáni pre dospelých. Podľa organizátorov aj tu budú môcť prítomní klásť otázky.

Premietanie bude pokračovať až do 21.30.

Organizátori pozývajú na popoludňajší program, vstup je zdarma.

Popoludňajší program si môžete pozrieť TU.

Toto ste už čítali?

Cookies