Back to top

Na 15. Národnom galope v Budapešti malo aj naše mesto svojho jazdca

Publikované: 7. október 2022 - 9:15
Na Námestí hrdinov v centre Budapešti sa 1. a 2. októbra konal jubilejný 15. Národný galop, ktorého sa zúčastnili aj naši jazdci z Dunajskej Stredy a jazdci z ďaľších štyroch obcí z nášho regiónu. Na dvojdňovom jazdeckom festivale si zmerali svoje sily a vedomosti jazdci zo 60-ich miest a obcí z Maďarska a z okolitých krajín.
Na 15. Národnom galope v Budapešti malo aj naše mesto svojho jazdca

V  sobotu usporiadali kvalifikačné rozbehy, v nedeľu popoludní sa konali finálové preteky. Víťazom Národného galopu sa stal už po tretíkrát jazdec za obec Öcsény János Németh v sedle koňa menom Galaxy. Víťazom medzinárodného galopu sa stalo Srbsko.

V  Budapešti sa predstavili najlepší jazdci, ktorí pretekali tento rok aj v  Dunajskej Strede na Žitnoostrovskom galope. V budapeštianskej jazdeckej aréne im fandili prívrženci z ich obcí, čiže z  Dunajskej Stredy, Tomášikova, Jahodnej,  Vrakúňa, Čiernej vody a  zo Šamorína. Za naše mesto jazdil Árpád Egri, za Tomášikovo Gergő Múcska, za Jahodnú Lilla Alföldi, za obec Vrakúň Vivien Karika a za Čiernu vodu Ádám Apponyi. Nikto sa z  nich neprebojoval do ďalšieho kola pretekov.

Najväčšiu šancu mal G. Mucska, ktorému iba o  vlások ušlo víťazstvo vo svojom rozbehu. Po prvýkrát sme mali svoju jazdkyňu v  kategórii malých husárov. Za mesto Šamorín mala šťartovať Laura Pöthe, avšak po opakovanom predčasnom štarte ju nakoniec vylúčili z pretekov.

dunstreda.sk /pve

Toto ste už čítali?

Cookies