Back to top

Na adventnom venci sú už dve sviečky

Publikované: 12. december 2017 - 9:25
Dnes sa zapálila druhá sviečka na dunajskostredskom adventnom venci.

Viceprimátor Dr. Horváth Zoltán, slovami Józsefa Attilu privítal všetkých, ktorí napriek silnému vetru prišli: „Našu dušu, ako sviatočný šat, starostlivo chráňme, aby boli na sviatky čisté.” Potom pokračoval: „Pred niekoľkými desaťročiami sme vianočné sviatky nevítali vo svetlej krajine, na výber možných darčekov našu pozornosť ešte neupútavalo množstvo reklám. Vtedy sa sviatky trblietali v našich dušiach. Ale svet sa zmenil a zmenili sme sa aj my. Hlavnú úlohu prevzali iné hodnoty: naháňame sa, nakupujeme, stresujeme, a »už je to tu zas«.
Vianoce a láska je to, čo neostáva na úrovni prianí, je to v našich dušiach, s nami vstáva a s nami je vo všedný deň. Dobre by bolo s touto láskou stále žiť."
Občanom mesta poprial šťastné sviatky v mene vedenia mesta i vo svojom vlastnom, zvlášť pozdravil chorých, ktorým poprial veľa fyzických i duchovných síl na uzdravenie sa, deťom zas pod stromček také darčeky, aké si zaslúžia.

Potom so svojím synom a so žiackou primátorkou, Hajas Viktóriou spolu zapálili na adventnom venci druhú sviečku symbolizujúcu nádej.  Sviatočnou chvíľou sprevádzal ľudový spevokol Tiszta Forrás Népdalkör.

Pozrite si obrazovú galériu.

Toto ste už čítali?

Cookies