Back to top

Na derby pozvali vyše osemsto mladých

Publikované: 27. apríl 2022 - 13:27
Nedeľné derby DAC-Slovan (2:0) sledovalo vo vyčlenenom sektore MOL Arény naživo 831 detí a študentov.
Na derby pozvali vyše osemsto mladých

Náš klub pozval na víkendové derby proti Slovanu žiakov, študentov a pedagógov zo všetkých základných a stredných škôl v Dunajskej Strede, ktorých sa na tribúnach zišlo nakoniec tristo. Účasť na stretnutí bola pre nich veľkým zážitkom.

V deň zápasu sa na našej akadémii konal medzinárodný turnaj MOL Football Academy Future Tournaments 2022, v rámci ktorého si družstvá DAC U8, U9, U10 a U11 zmerali sily s rovesníkmi z klubov TSC Topola z Vojvodiny, Futbalovej akadémie Partium Satu Mare z Rumunska, ako aj maďarských klubov Monori SE, Mészöly Focisuli, Debreceni Olasz Focisuli, Főnix Goldball FC Székesfehérvár a Barca Academy. Dvestodvadsať mladých talentov, účastníkov tohto turnaja, si takisto pozrelo večerný zápas priamo v MOL Aréne. Krátko pred výkopom mali navyše aj možnosť prejsť sa popri ihrisku.

Okrem toho DAC pozval ďalších 304 detí z mládežníckych futbalových klubov regiónu, ktorým takisto umožnil sledovať stretnutie naživo.

Nebol to prvý - a určite ani posledný - prípad, kedy náš klub pozval na stretnutie mladých fanúšikov z okolia. Mimoriadnym potešením je, že deti a študenti si mohli užiť víťazstvo v derby nad Slovanom a ňom sa stretnúť s hráčmi DAC-u, ktorí sa im po záverečnom hvizde prišli poďakovať za hlasnú podporu.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies