Back to top

Na jeseň môžu zápasníci nahradiť zameškané cvičenia

Publikované: 29. apríl 2020 - 12:06
Súčasná situácia znemožnila plány, programy mnohých kultúrnych a športových zoskupení v meste. Ako ďalej? - pýtali sme sa Rolanda Hakszera, podpredsedu Slovenského zápasníckeho zväzu a predsedu Zápasníckeho klubu v Dunajskej Strede.
Na jeseň môžu zápasníci nahradiť zameškané cvičenia

Pandémia koronavírusu, žiaľ, zasiahla všetky oblasti života, ani my nie sme výnimkou. Na základe slovenskou vládou prijatých obmedzujúcich opatrení nie je v súčasnosti možné organizovať masové podujatia.

Toto nariadenie sa týka aj na 23. mája plánovaného 9. Žitnoostrovského pohára, medzinárodnej súťaže v zápasení. V plánovanom čase celkom iste nebudeme môcť zorganizovať súťaž, hoci podľa predbežného avíza záujem o účasť bola značná. Okrem tradičnej účasti 6-7 krajín teraz prejavili záujem aj Bulharsko a Ukrajina. Slovenská jednota zápasníkov sa už zaoberá aj plánovaním nového súťažného kalendára, kde budú uvedené nové termíny jednotlivých súťaží. Možnosť organizovania Žitnoostrovského pohára prichádza do úvahy niekedy na jeseň.

V súčasnej situácii naši zápasníci trénujú individuálne. Družstvo sme rozdelili do dvoch skupín, žiakov vedie tréner József Vajas, kadetov a vekovo starších usmerňuje a trénuje Attila Gaál. Naším zápasníkom sme ešte v marci rozdali športové náčinie používané pri tréningoch (závažia, rôzne popruhy, zápasnícku bábku), aby silové prvky mohli trénovať aj doma.

Podľa trénermi vypracovaného plánu žiaci trénujú raz denne, starší dvakrát denne. Po skončení cvičenia trénerom oznámia cez facebook, že cvičenie vykonali. V prípade žiakov sú v styku s trénerom rodičia a aktívne s ním spolupracujú.

Naši reprezentanti pracujú a trénujú podľa individuálneho plánu. Zatiaľ nie sú známe ani termíny európskych majstrovstiev. Veríme, že súčasná situácia sa v blízkej budúcnosti zmení a aj naši zápasníci sa budú môcť vrátiť na zápasnícke žinenky.

Toto ste už čítali?

Cookies