Back to top

Na Slovensku je dnes PEKELNE horúco

Publikované: 8. júl 2021 - 13:23
V niektorých okresoch Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja môžu teploty vo štvrtok dosiahnuť až 38 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahy tretieho stupňa pred vysokými teplotami.
Na Slovensku je dnes PEKELNE horúco

Výstrahy tretieho stupňa platia v týchto lokalitách v čase od 15.00 do 18.00 h. Meteorológovia varujú, že vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

V okresoch na strednom, južnom a juhovýchodnom Slovensku platia výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami. Očakáva sa tam miestami dosahovanie maximálnej teploty vzduchu do 36 stupňov Celzia.

Prvý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platí v okresoch najmä na severnom, časti stredného a východného Slovenska.

Teploty tam môžu dosiahnuť do 34 stupňov Celzia. Výstraha platí v čase od 15.00 do 18.00 h.

Zdravotnícki záchranári pripomínajú, že počas vysokých teplôt netreba zabúdať na pitný režim. Pomáha predchádzať kolapsom z tepla, preto treba piť priebežne a nečakať na pocit smädu. Vysoké teploty podľa záchranárov predstavujú záťaž na organizmus, najohrozenejšie sú deti, seniori a chronickí pacienti.

SHMÚ

Toto ste už čítali?