Back to top

Na Slovensku začína plesová sezóna

Publikované: 12. január 2018 - 14:29
Ak plánujete plesovať a najmä vyniknúť aj vy, skontrolujte si, či máte všetko potrebné a ste skutočne pripravení.

Šaty

Vyberať ich podľa aktuálneho trendu, či postavy?

Každý rok sa hovorí, že trendy na plesovú sezónu udáva najmä úvodný ples v Slovenskom národnom divadle. Moderátorka večera bude mať na sebe vzdušné šaty krvavo červenej farby z dielne Jany Kuzmovej. Dalo by sa tak očakávať, že práve výrazne tóny budú preto tohtoročným hitom číslo jeden. Módni návrhári tiež pripomínajú, že do módy sa opäť dostávajú luxusné bálové šaty s mohutnými sukňami a najmä srdiečkový výstrih. Pravdou však je, že všetky trendy vám nebudú nič platné, ak sa vám nebudú hodiť k pleti, či postave. Vo výbere šiat preto myslite najmä na svoje možnosti a na to, v čom sa budete cítiť pohodlne. Aby sa potom nestalo, že sa počas večere budete škrabať a tanec vám bude znepríjemňovať príliš vypasovaný strih.

Doplnky

Sú potrebné za každých okolností?

Ako je už známe, šperky vyzdvihujú krásu ženy. Treba ich však prispôsobiť vizáži. Pravdou je, že na takú veľkú príležitosť, akou je práve ples, sa doplnky určite hodia. Myslite však na to, že ak sú vaše šaty príliš vyzdobené, ďalšie skrášlovátka môžu celej vizáži zbytočne uškodiť. Nie je preto žiadnou hanbou, ak žena zvolí nápadné šaty, ku ktorým si nedá ani náušnice, či náhrdelník. Ak je vaša róba naopak jednoduchá, myslite na to, že doplnky sú to, čo môže vášmu výzoru dodať šmrnc. Pri výbere však dbajte na to, aby doplnky nevyzerali lacno. Perly, štras, či kamienky sú v poriadku, absolútnym tabu by však mali byť denné doplnky ako hodinky, či kruhové náušnice. Tie si nechajte na inokedy.

Rezervácia stola a vstupeniek: 031/590 0813

Make-up

Výrazný, či jemný?

Ako už bolo spomenuté, ples je jedným z vrcholov spoločenských udalostí. Vizáž by mala byť preto tomu prispôsobená. Ak ste sa doteraz báli použiť tmavšie a výrazné tiene, práve teraz je na ne príležitosť. Na to, aby váš make-up vydržal aj nejaký ten tanec a nebol fuč po dvoch hodinách použite fixátor. Do kabelky si nezabudnite hodiť púdrenku a najmä dlhotrvácny rúž. Pri jeho výbere vsaďte na kvalitu, aby ste nemuseli každú chvíľu odbiehať na toaletu.

Účes

Ktoré ozdoby sú povolené a ktoré nie?

Keď sa žena chystá na ples, mala by si jednoznačne vyhradiť čas aj pre svoje vlasy. Najviac odporúčanými účesmi sú tie pevné, pri ktorých majú ženy vypnuté vlasy. Ak sú totiž vlasy upravené správne, vydržia vám po celý večer v rovnakom tvare. Horšie je to už s rozpustenými vlasmi. V tomto prípade si môžete pomôcť silným lakom na vlasy a najmä ozdobami. Neutíchajúcim trendom sú stále čelenky, ktoré zakryjú aj časť tváre. Absolútne však zabudnite na klobúk. Tento doplnok na ples nepatrí.

Topánky

Zásada, že čierna nič nepokazí už neplatí.

Toto ste už čítali?

Cookies