Back to top

Napínavé finále, zábavné programy

Publikované: 25. jún 2018 - 11:25
Návštevníci 4. ročníka Žitnoostrovského galopu zažili aj tentokrát napínavú súťaž, zaujímavé programy a dobrú zábavu.

Po piatkovom a sobotnom dopoludňajšom zápolení sa zábava neskončila. Kým na veľkom pódiu tancovali ľudovoumelecké súbory a hrala country hudba, na súťažnej dráhe bolo napínavé predstavenie historického klubu Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub a bitku z histórie obsadenia tohto územia zas predstavil oddiel Bíró Kert Lovas Központ.

Čo sa hlavnej atrakcie týka, finále Žitnoostrovského galopu, v tomto roku sa dostihy síce odohrávali na tom istom mieste, len dráha bola posunutá.  Hlavný organizátor z Maďarska považoval predchádzajúcu dráhu za nebezpečnú, musela sa na jeho žiadosť vytvoriť nová.  

V kvalifikácii do medzinárodnej súťaže  Pavol Horváth zo Šoporne na koni Katy dokázal, že on je najrýchlejší. Vo finále IV. Žitnoostrovského galopu si sily zmerali  Egri Árpád súťažiaci vo farbách Šamorína, Schavel Péter za Vrakúň a jediná dáma, ktorá súťažila po prvý raz, Fördős Denisa. Súťaž sa pre šamorínskeho džokeja začala ťažko, keďže jeho kôň sa v okamihu štartu práve otočil, tak potom musel ostatných dobiehať.  Zatiaľ vrakúnky kôň získal  veľký predstih, avšak posledné kolo prinieslo veľké napätie. Na koni Roven Revolver jazdec Egri Árpád svoje zaostanie dobehol, tesné víťazstvo získal na Filou Csinos jazdec Schavel Péter pre Vrakúň.

Po vyhlásení výsledkov si obecenstvo mohlo pozrieť majstra sveta v lukostreľbe do diaľky, Bogára Pétera, ktorému sa teraz, žiaľ, nepodarilo pokoriť doterajší rekord, vystrelený šíp dosiahol vzdialenoť "len" 487,9 m.

Po popoludňajšom slniečku sa na večer zamračilo, náladu to však nikomu nepokazilo, koncertoval totiž  Thomas Anders.

Fotogaléria: sobota dopoludnia a popoludní

 

Cookies