Back to top

Národný galop v Budapešti: Náš jazdec v rozbehu má silných súperov

Publikované: 18. október 2019 - 10:42
Jazdec za mesto Dunajská Streda bude štartovať už túto sobotu vo veľmi silnom rozbehu na jazdeckých pretekoch tradičného budapeštianskeho Národného galopu. Tohoročný víťaz Žitnoostrovského galopu Zoltán Osztényi zabojuje o postup do finálového behu na námestí Hrdinov v sedle Tenkesa v 5. rozbehu.
Národný galop v Budapešti: Náš jazdec v rozbehu má silných súperov

Podľa žrebovania sem boli zaradení ešte pretekári zo svetoznámej Bábolny, ďalej z Kaposváru, z Temerínu /Vojvodina/, z Dobronaku /Slovinsko/ a ďalší jazdec zo Žitného ostrova René Tóth za obec Topoľníky. Z našich končín uvidíme ešte pretekať Arpáda Egriho, ktorý reprezentuje obec Dolný Štál v 3. rozbehu a Gergelya Mucsku  za Tomášikovo v poslednom, 12. rozbehu.

V Budapešti tradične usporiadajú aj  Medzinárodný galop. Jazdci boli zaradení do dvoch rozbehov, tie odštartujú v nedeľu okolo obeda. Do medzinárodného rozbehu sa tento rok kvalifikovala aj Janka Javorová za obec Šintava, ako víťazka Slovenského galopu v Dunajskej Strede  na V. Žitnostroovskom galope. Preteky  budapeštianskeho Medzinárodného galopu sú každoročne veľmi pútavé. Za uplynulé roky štartovali  okrem iného aj jazdci z USA, Číny aj z Kataru.

Zoltán Hájos: Fandime spolu v Budapešti!

„Dunajskostredské obecenstvo neúnavným fandením už na májovom Žitnoostrovskom galope vytvorilo výbornú atmosféru. Aj vďaka tejto podpore fanúšikov sa nášmu jazdcovi podarilo zvíťaziť v napínavom finálovom behu. Zoltán Osztényi triumfoval  na domácej pôde a týmto víťazstvom si vybojoval účasť na Národnom galope v Budapešti. Dúfam, že v dňoch 19. a 20. októbra do Budapešti pôjde veľa fanúšikov aj z nášho  mesta,  aby ich povzbudzovali na Námestí Hrdinov. Mestský úrad vypraví bezplatný autobus do Budapešti a verím, že budeme spolu povzbudzovať nielen nášho jazdca, ale aj ostatných, ktorí budú reprezentovať náš región na Národnom galope“ – uviedol primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos pre webovú stránku mesta v súvislosti s nadchádzajúcim Národným galopom.

Bezplatný autobus  do Budapešti má odchod v sobotu, 19. októbra o 8. hod. od radnice. Otvárací ceremoniál a popoludňajšie rozbehy sa dajú pohodlne stihnúť. Odchod z Budapešti je plánovaný na 19.00 hodinu. Ak sa jazdec za Dunajskú Stredu prebojuje aj do nedeľnajšieho finále, pôjde autobus do Budapešti aj v nedeľu ráno.

dunstreda.sk-pve

Toto ste už čítali?

Cookies