Back to top

"Naše sestry, Naša budúcnosť": To bola tohtoročná téma celoslovenskej konferencie ošetrovateľstva v Dunajskej Strede

Publikované: 31. máj 2023 - 11:28
V Dunajskej Strede sa pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier už šiestykrát uskutočnila celoslovenská konferencia Dunajskostredský deň ošetrovateľstva, ktorej ústrednou témou bola „Naše sestry, Naša budúcnosť.“ Hlavnými témami konferencie boli právne rozmery pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, oddanosť, odbornosť, rozvoj i každodenná hnacia sila a komunikácia sestier lieči.
"Naše sestry, Naša budúcnosť": To bola tohtoročná téma celoslovenskej konferencie ošetrovateľstva v Dunajskej Strede

„V dnešnej dobe sa autorita sestry stráca a síce to znie kruto, ale stávame sa neviditeľné. Preto je potrebné vrátiť sa do starých koľají. Dnešný deň môže byť začiatkom toho, aby sme tieto ciele začali napĺňať. Zdravotníctvo je neustále vystavované sťažnostiam, preto sme konferenciu zamerali na právne rozmery. Zároveň chceme poukázať na našu odbornosť. A v neposlednom rade sme sa venovali veľmi dôležitej zložke ošetrovateľskej starostlivosti, a to správnej forme komunikácie,“

uviedla Henrieta Földosová, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Dunajská streda.

Slogan „Naše sestry, naša budúcnosť“ poukazuje na to, že sestry nemajú stáť len v prvej línii starostlivosti, ale aj v prvej línii zmien. Medzinárodný deň pôrodných asistentiek (5. máj) a Medzinárodný deň sestier (12. máj) sú každoročne dňami celosvetových osláv dvoch náročných a ušľachtilých povolaní.

„Sestry v mnohých krajinách čelia nedoceneniu, obťažovaniu, stigmatizácii, ba dokonca sú obeťami slovných či fyzických útokov. V mnohých krajinách sú ohrozené vojenskými konfliktami. Sú potrebné, ale neviditeľné. Cesta k naplneniu poslania ošetrovateľstva je zložitá, ale dosiahnuteľná,“ 

dodala Földosová.   

Každoročne sa dunajskostredská nemocnica snaží úroveň konferencie zvyšovať, a preto aj rok 2023 priniesol množstvo kvalitných prednášok od skúsených profesionálov v odbore ošetrovateľstva.

Svet zdravia a ProCare

Toto ste už čítali?

Cookies