Back to top

Naši zápasníci majú za sebou úspešný rok

Publikované: 29. december 2019 - 15:52
Dunajskostredský zápasnícky klub, ktorý v budúcom roku oslávi 50. výročie svojho založenia, minulý týždeň hodnotil rok 2019. Ako vyplynulo z referátu predsedu klubu Rolanda Hakszera, uzatvárajú najúspešnejší rok za posledné viac ako dve desaťročia.
Naši zápasníci majú za sebou úspešný rok

„V roku 2019 sme v Slovenskej lige v rôznych vekových kategóriách získali 32 medailí, z toho 19 majstrovských titulov, 6 strieborných a 7 bronzových medailí. Tu by som dal do pozornosti 4 majstrovské tituly v kategórii dospelých, ktoré získali ženy - v kategórii 65 kg Réka Bacsfai, 62 kg Mária Juhász, z družstva mužov v kategórii 65 kg Balázs Hakszer, 57 kg iba 17 ročný Tamás Csörgő. Naši zápasníci v rôznych súťažiach (Slovensko, Maďarsko, Česko, Rakúsko, Chorvátsko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko) získali spolu 169 medailí, z toho 83 zlatých, 45 strieborných a 41 bronzových“ - začal svoje hodnotenie Hakszer.

„Do slovenskej reprezentácie z našich zápasníkov vybrali ôsmich, títo zmerali svoje sily na európskych aj svetových majstrovstvách, ako aj na Európskej olympiáde mládeže (EYOF) v Baku.

Na Európskych majstrovstvách U15 sa Réka Hegedűs umiestnila na 8. mieste. Na kadet majstrovstvách Európy Anna Pollák bojovala o bronzovú medailu, a len málo chýbalo k jej dosiahnutiu. Anna napokon skončila na 5. mieste. Tamás Csörgő sa tiež vyznamenal a v silnej konkurencii získal 7. miesto. Z juniorov sa Réke Bacsfai podarilo dostať medzi 10 najlepších, Balázs Hakszer zas skončil na 13. mieste. Na Európskych majstrovstvách U23 sa Márii Juhász podarilo získať 6. miesto. Na Európskej olympiáde mládeže v azerbajdžanskom Baku Anna Pollák skončila na 5. mieste, čo je 4. najlepší výsledok 35-členného slovenského mládežníckeho družstva.

V I. slovenskej lige vo voľnom štýle sme získali bronzovú medailu, čo zároveň znamená, že za posledných päť rokov sa nám vždy podarilo získať pozíciu na stupni víťazov.

V I. slovenskej lige juniorov vo voľnom štýle sme dosiahli obrovský úspech. V histórii klubu sme prvýkrát získali majstrovský titul a predbehli svojich dvoch veľkých rivalov Nitru a Košice.

Snáď ešte väčším úspechom je, že v súťaži slovenských zápasníckych klubov a družstiev (33 družstiev) v konečnom súčte najúspešnejším družstvom roku 2019 sa stal Dunajskostredský zápasnícky klub s 558 bodmi, na druhom mieste sú Košice so 418 bodmi a tretia je bratislavská Dunajplavba s 385 bodmi.

Tieto vynikajúce úspechy sú aj výsledkom obetavej viacročnej práce trénerov Attilu Gaála, Józsefa Vajasa a Tibora Hakszera.

" Ďakujeme sponzorom, podporovateľom, rodičom, Slovenskému zápasníckemu zväzu, ako aj samospráve mesta Dunajská Streda a Trnavskému samosprávnemu kraju za celoročnú podporu.“

Najúspešnejší zápasníci v roku 2019:

Kategória žiakov: Kovács Ferenc Dániel

Dorast: Bazsó Marek

Kadet: Csörgő Tamás

Junior: Hakszer Balázs

Kategória žien:

U15: Hegedűs Réka

Kadet: Pollák Anna

Junior: Bacsfai Réka

U23: Juhász Mária

Toto ste už čítali?

Cookies