Back to top

Návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu

Publikované: 27. september 2019 - 12:18
Predseda koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) a šéf parlamentu Andrej Danko chce podať návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu už na najbližšej schôdzi parlamentu. Šéf národniarov to povedal na brífingu pri príležitosti osláv 10. výročia vzniku Asociácie historických hotelov Slovenska.
Návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu

Vznik ministerstva môže podľa Danka mimoriadnym spôsobom prispieť k zlepšeniu v oblasti cestovného ruchu. Predseda slovenského parlamentu zároveň vyjadril spokojnosť s efektívnosťou už zavedených rekreačných poukazov.

"Lepšiu budúcnosť Slovenska môžeme zabezpečiť len prostredníctvom systémových opatrení. Práve o ne sa my v parlamente neustále snažíme. A oblasť cestovného ruchu si podľa mojej mienky zaslúži osobitnú pozornosť. Môže sa totiž stať hnacím motorom našej ekonomiky," povedal Danko.

Zriadenie nového ministerstva predseda SNS dlhodobo presadzuje napriek počiatočnému opatrnému postoju koaličného partnera, Mosta-Híd. Tretia koaličná strana, Smer-SD, zastáva názor, že cestovný ruch a šport si zaslúžia zvýšenú pozornosť, no ide podľa nej o výzvu novej vláde, ktorá vzíde z parlamentných volieb. Šéf národniarov považuje zriadenie ministerstva za jednu zo svojich priorít a chcel by, aby nový rezort fungoval od začiatku roka 2021.

Zdroj: Felvidék.ma

Toto ste už čítali?

Cookies