Back to top

Nezabudnite! V stredu uzavrú Hlavnú ulicu

Publikované: 21. september 2021 - 10:37
V stredu 22. septembra mesto Dunajská Streda sa opäť zapojí do medzinárodnej akcie Svetový deň bez áut. Akcia, ktorú nazývajú aj ako Deň mobility, upozorňuje na fakt, že ľudia sú denne vystavení hluku, dopravným zápcham a znečistenému ovzdušiu. Práve tento deň organizuje Mestský úrad podujatie, v rámci ktorej od 9-tej do 15-tej hodiny na istom úseku hlavnej ulice bude vylúčená automobilová doprava. Súčasne priestor v centre mesta bude patriť bicyklom a cyklistom.
Nezabudnite! V stredu uzavrú Hlavnú ulicu

Technické oddelenie Mestského úradu v Dunajskej Strede upozorňuje na pripravované dopravné obmedzenia a zákaz parkovania, a zároveň žiada o pochopenia a trpezlivosť priľahlé obchody, úrady ako i občanov.

Hlavná ulica bude v uvedenom čase uzavretá od Námestia Sv. Štefana až po Dunajskú ulicu, na druhej strane až po ulicu Biskupa Kondého, súčasne tu budú vyznačené obchádzky a bude platiť  aj zákaz parkovania.

Na Hlavnú ulicu vjazd bude zakázaný z ulíc Sládkovičova, Ružová a Bacsáková. V týchto troch uliciach doprava bude prechodne dvojsmerná od 9.00 do 15.00 h, a to tým spôsobom, že na konci ulíc pri Hlavnej ulici sa autá môžu otočiť. Preto v týchto uliciach bude platiť zákaz parkovania počas týchto šiestich hodín. Parkovisko za kultúrnym strediskom bude uzavreté, preto kto tu pred deviatou hodinou zaparkuje svoje auto, môže  ho vyzdvihnúť až po 15-tej hodine.

Zákaz parkovania bude platiť aj na uzatvorenom úseku Hlavnej ulice.

Stánky rôznych druhov bicyklov, súťaže a pestré programy

Po Hlavnej ulici budú zriadené stánky na propagáciu najrozmanitejších druhov bicyklov.

Usporiadajú aj vedomostné súťaže, budú interaktívne a ekologické programy.

Program pred MsKS Benedeka Csaplára začína o 10.00 hodine.

Cookies