Back to top

Nie víťazstvo, ale skúsenosť je dôležitá

Publikované: 28. marec 2018 - 13:03
V nedeľu sa v Mestskej športovej hale konali majstrovstvá v karate kyokushin.

Organizátorom bol dunajskostredský  Seishin Karate Klub a zúčastnili sa karatisti zo štyroch krajín: Slovensko, Maďarsko, Poľsko a Ukrajina, a to 33 klubov a 410 súťažiacich, od mini (škôlkari) po kategóriu junior.

Po otvorení a nástupe družstiev všetkých, športovcov i návštevníkov, privítal  Sensei Markovics János, potom odovzdal slovo Dr. Horváthovi Zoltánovi, viceprimátorovi mesta.

Viceprimátor súťažiacich a návštevníkov privítal v mene vedenia mesta i vo svojom vlastnom a poďakoval sa organizátorom, že si zvolili Dunajskú Stredu za miesto konania tohto turnaja. Uviedol, že niet väčšej radosti pre rodičov, starých rodičov a trénerov vidieť toľko usmievavých tvárí, súťaživých malých športovcov. Deti oslovil tým, aby popri športe nezabudli na učenie, ale ani na tých, ktorí im umožnili  vykonávať tento šport.

Sensei Markovics János, predseda Slovenského Zväzu Shinkyokushin Karate sa všetkým, ktorí sa spolupodieľali na organizácii, poďakoval za ich prácu. Športovcom zaželal, aby sa z turnaja veľa poučili, nezávisle od toho, či zvíťazia. Veď nie víťazstvo, ale skúsenosť je dôležitá, tak ako je cieľom športu stať sa lepším človekom.  

Po otvorení sa konala samotná súťaž v  80 kategóriách, podľa vekových a hmotnostných kategórií.

Pozrite si našu obrazovú galériu.

Dunajskostredčania sa umiestnili na stupňoch víťazov.

1. miesto:
Öllös Hunor
Farkas Attila
Farkas Kevin
Tóth Fábián

2. miesto:
Almási Orsolya
Bognár Marcel
Bognár Péter
Alföldi András
Németh Gábor

3. miesto:
Meleg Vince
Mészáros Erik
Nagy Rebeka

Toto ste už čítali?

Cookies