Back to top

Nikola Krstović: Góly ako výsledok tímovej práce

Publikované: 24. január 2023 - 18:06
„Tréner nám pravidelne prízvukuje, aby sme sa snažili hrať útočný futbal na jeden-dva dotyky, s krátkymi prihrávkami, čo sa páči aj divákom.“ Najlepší ligový strelec nadviazal na jesennú kanonádu a hneď vo svojom prvom zápase v novom roku strelil dva góly.
Nikola Krstović: Góly ako výsledok tímovej práce

„Celkovo sme odohrali dobrý zápas, hlavne v prvom polčase bolo vysoké tempo. Začali sme dobre, napádali sme súpera, strelili dva góly a mali sme aj niekoľko ďalších dobrých príležitostí, ktoré sme ale nevyužili. Nevadí, sme len v štádiu prípravy, takmer každý deň trénujeme dvakrát,“ povedal po sobotňajšom prípravnom stretnutí DAC-Košice (2:1) Nikola Krstović, autor oboch našich dvoch gólov.

Čiernohorský reprezentačný útočník bol medzi hráčmi, ktorí úvodný duel prípravy proti Soroksáru vynechali. Súboj s Košicami bol teda jeho prvý v tomto roku, na dva góly mu stačil prvý polčas. „Odohral som 45 minút, možno v nasledujúcom zápase dostanem už väčšiu minutáž a budem ešte pripravenejší na začiatok ligy. Vstup do nového roka mi vyšiel, strelil som dva góly, ktoré venujem našej dcérke. Aj v ligových súbojoch chcem pokračovať v tomto duchu,“ zaželal si s 11 gólmi najlepší jesenný strelec Fortuna ligy. K svojim sobotňajším zásahom poznamenal: „Tréner nám pravidelne prízvukuje, aby sme sa snažili hrať útočný futbal na jeden-dva dotyky, s krátkymi prihrávkami, čo sa páči aj divákom. Každý deň to trénujeme a práve takto sa zrodili obidva góly. Pri prvom mi pekne narazil loptu Káčer, pri druhom mi ju posunul Csóka. Boli výsledkom tímovej práce.“

„Ani jedno prípravné obdobie nie je jednoduché, ale cítim sa dobre. Možno ešte týždeň-dva budú náročnejšie, ale v tom poslednom sa už budeme pripravovať na úvodný zápas jari. Pozitívom je, že sme všetci zdraví, nemáme zranených a že sa končia tréningy na umelom ihrisku, čo nie je najlepší povrch pre hráčov. Pred nami je nový týždeň, odchod na sústredenie do Chorvátska a ďalší zápas. Podľa predpovede nás tam čaká okolo 15 stupňov, na čo sa veľmi teším,“ dodal 22-ročný Nikola Krstović.

dac1904.sk / Nagy Krisztián

Toto ste už čítali?

Cookies