Úspešný týždeň našich reprezentantov

Publikované: 29. marec 2018 - 14:55
Nikdy v minulosti sme nemali v jednom asociačnom termíne toľko reprezentantov z A mužstva.

Od dnes sa mužstvo DAC-u opäť pripravuje v plnom počte. Tréner Rossi má po poldruha týždni k dispozícii kompletný káder, vrátane hráčov, ktorí nás zastupovali vo svojich reprezentačných výberoch. A veruže to boli pre nich úspešné dni! Verme, že si pohodu prenesú aj do náročných fortunaligových bojov, ktoré nás v najbližších týždňoch čakajú.

Najviac pozornosti sa sústredilo na parádny debut Erika Pačindu vo finále Kráľovského pohára v Thajsku, kde si pripísal gól aj gólovú asistenciu. Spolu s Ľubomírom Šatkom rozšírili na deväť menoslov hráčov, ktorí dostali príležitosť nastúpiť za slovenskú či československú reprezentáciu v oficiálnom stretnutí ako zástupcovia nášho klubu.

Roland Černák a Christián Herc boli pri tom, ako slovenská dvadsaťjednotka oživila svoje šance na účasť v baráži o postup na ME 2019 v Taliansku. Dôležité víťazstvá v dvojzápase proti Albánsku posunuli zverencov trénera Brunegrafa na priebežnú druhú priečku 2. kvalifikačnej skupiny za suverénnych Španielov. Černák nastúpil v prvom duely, Herc absolvoval celý druhý zápas.

Martin Jedlička s českým výberom do 20 rokov získal šesť bodov proti rovesníkom z Talianska a Holandska v rámci turnaja Elitná liga U20. Mladý český tím si tak upevnil pozíciu na tretej priečke za Nemeckom a Anglickom. Jedlička odchytal celý duel v krajine veterných mlynov, čo bol jeho tretí štart v drese českej dvadsiatky.

Eric Davis a jeho Panama si v príprave na MS 2018 v Rusku zmerali sily s Dánskom a Švajčiarskom. Náš ľavý obranca absolvoval celý duel na severe Európy, kde Panamčania podľahli 0:1. Šesťgólovému debaklu v Luzerne sa Davis prizeral len z lavičky. Viac sa darilo Kongu, ktoré v africkom súboji na predmestí Paríža porazilo Guinea-Bissau 2:0. Simon Pambou nastúpil na záverečnú štvrťhodinu.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v marcovom asociačnom termíne:

Ľubomír Šatka a Erik Pačinda (Slovensko) - King's Cup 2018, Thajsko

štvrtok 22.03.2018, 10.30 h, Bangkok: Slovensko-SAE 2:1 (2:0) Šatka a Pačinda náhradníci

nedeľa 25.03.2018, 14.30 h, Bangkok, finále: Thajsko-Slovensko 2:3 (1:2) Šatka 90 minút, Pačinda 90 minút/1 gól

Roland Černák a Christián Herc (Slovensko U21) - kvalifikácia o postup na ME 2019 v Taliansku

piatok 23.03.2018, 17.20 h, Tirana: Albánsko-Slovensko 2:3 (1:0) Černák 61 minút, Herc náhradník

utorok 27.03.2018, 17.20 h, Žilina: Slovensko-Albánsko 4:1 (2:0) Herc 90 minút, Černák náhradník

Martin Jedlička (Česko U20) - Elite tournament U20

štvrtok 22.03.2018, 15.00 h, Přeštice: Česko-Taliansko 1:0 (0:0) Jedlička náhradník

utorok 27.03.2018, 18.30 h, Zeist: Holandsko-Česko 1:3 (1:2) Jedlička 90 minút

Yves Simon Pambou (Kongo) - príprava

nedeľa 25.03.2018, 16.00 h, Montois, Paríž: Kongo-Guinea Bissau 2:0 (1:0), Simon 15 minút

Eric Davis (Panama) - príprava

štvrtok 22.03.2018, 20.00 h, Kodaň: Dánsko-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 minút

utorok 27.03.2018, 20.00 h, Luzern: Švajčiarsko-Panama 6:0 (4:0) Davis náhradník