Gúgh Béla maturoval v Nových Zámkoch, potom pokračoval v Nitre na Pedagogickej fakulte v odbore slovenčina, maďarčina.
Učiť začal v Gabčíkove, neskôr v Rohovciach. V roku 1984 sa dostal do Dunajskej Stredy na ZŠ na Hviezdoslavovej ulici, najprv ako učiteľ, v rokoch 1990 – 1997 ako riaditeľ.
V rokoch 1998 - 2003 pracoval na Okresnom úrade v Dunajskej Strede ako metodik a snažil sa pozdvihnúť úroveň maďarských škôl
Tu sa aktívne zapájal do spoločenského života. Jeho cieľom bolo popularizovať maďarskú kultúru v rámci základnej organizácie Csemadoku Vámbéryho Ármina. V rokoch 1998 – 2016 bol predsedom oblastnej organizácie Maďarských učiteľov na Slovensku, riadil ďalšie vzdelávanie učiteľov, čím napomáhal nárastu úrovne výchovnovzdelávacieho procesu v maďarských školách.
Gúgh Béla je dodnes aktívnym členom vedenia mestskej organizácie Csemadoku.
Toto ste už čítali?

TTSK: Festival letectva na župnom letisku v Piešťanoch prinesie veľkolepú vzdušnú šou aj poctu historickým výročiam
Letisko v Piešťanoch, ktorého majoritným akcionárom je...

Víťazom Ekologický čin roka 2024 sa stalo OZ Zelené dedičstvo – Zöld Örökség z Dunajskej Stredy
Trnavský samosprávny kraj v rámci súťaže Ekologický čin...