![Foto: Slovenská pošta a.s./FB Slovenská pošta bude mať nové vedenie](https://dunajskostredsky.sk/files/styles/840x/public/images/article/2023/j%C3%BAl/15/356128158_639967771487665_9222305160931151618_n_0.png?itok=5rml64A6)
„Rád by som sa im poďakoval za ich pôsobenie vo vedení Slovenskej pošty. Do jej riadenia však chceme priniesť viac dynamiky a skúseností. Fungovanie pošty si vyžaduje zásadné zmeny, preto sme do predstavenstva nominovali dvoch dlhoročných vrcholových manažérov,“
- uviedol minister dopravy Pavol Lančarič.
Novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Slovenskej pošty bude Vladislav Kupka, funkciu podpredsedu predstavenstva a zároveň strategického riaditeľa bude zastávať Juraj Jakubovič. Obaja sú do predstavenstva spoločnosti vymenovaní dočasne, maximálne na 6 mesiacov. Ministerstvo dopravy na obe pozície v predstavenstve vypíše výberové konanie.
Doterajší členovia predstavenstva budú pokračovať v práci pre Slovenskú poštu aj naďalej. Ľubomír Mindek sa vracia na svoju predošlú pozíciu riaditeľa sekcie IT, Tomáš Klein bude pôsobiť na novej pozícii riaditeľa pre transformáciu.
Ministerstvo dopravy SR
Toto ste už čítali?
![V roku 2024 podporila župná Nadácia DAR 27 žiadateľov o pomoc a bude pomáhať ďalej](https://dunajskostredsky.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/jan/15/v_roku_2024_podporila_zupna_nadacia_dar_27_ziadatelov_o_pomoc_a_je_pripravena_pomahat_dalej.jpg?itok=TZZ5qm7J)
V roku 2024 podporila župná Nadácia DAR 27 žiadateľov o pomoc a bude pomáhať ďalej
Správna rada Nadácie DAR Trnavského kraja schválila...
![Trnavský a Juhomoravský kraj potvrdili spoločný postup pri rekonštrukcii hraničného mosta](https://dunajskostredsky.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/feb/2/ttsk_most_brodske_stretnutie_2.jpg?itok=YxzqLzV4)
Trnavský a Juhomoravský kraj potvrdili spoločný postup pri rekonštrukcii hraničného mosta
V súvislosti s úplnou uzáverou hraničného mosta M1644...