
V rámci konferencie v paneli nazvanom Cesta prechodu: Podpora zeleného a digitálneho prechodu sociálneho hospodárstva vystúpil aj štátny tajomník Branislav Ondruš. „Našim cieľom je presadzovať sociálnu ekonomiku za hranice pracovnej integrácie a posilniť jej úlohu ako efektívneho nástroja pre regionálny rozvoj, spoločenskú integráciu a zvýšenie kvality života v menej rozvinutých regiónoch,“ uviedol štátny tajomník ministerstva práce vo svojom vystúpení.
Udalosti posledných rokov na európskej aj globálnej úrovni zdôraznili potrebu budovať sociálnu ekonomiku a sociálne podnikanie zamerané na ľudí a životné prostredie. Európska konferencia o sociálnej ekonomike ponúka vynikajúcu príležitosť pre vzájomné zdieľanie skúseností medzi rôznorodými aktérmi v oblasti sociálnej ekonomiky.
Činnosť sociálnych podnikov nie je primárne zameraná na dosahovanie zisku, ale na riešenie rôznych spoločenských potrieb všeobecného záujmu, ktoré pre bežný podnikateľský sektor nemusia byť zaujímavé. Ide o rôzne prospešné služby - od zdravotnej starostlivosti, cez sociálnu pomoc, vzdelávanie a výchovu, po rozvoj telesnej kultúry, či ochranu životného prostredia.
Sociálne podniky na Slovensku tiež zamestnávajú zdravotne či sociálne znevýhodnené a zraniteľné osoby s problematickým uplatnením na trhu práce.
MPSVR SR
Toto ste už čítali?

Svedectvo minulosti je zodpovednosťou budúcnosti
Dňa 8. mája uplynie 80 rokov od konca druhej svetovej...

Zoltán Hájos: „Dunajská Streda vždy bola bohaté na hodnoty, súdržnosť a vnútornú silu komunity, vďaka ktorej mesto prekvitá.”
V rámci Dní svätého Juraja sa 26. apríla v Mestskom...