
V rámci konferencie v paneli nazvanom Cesta prechodu: Podpora zeleného a digitálneho prechodu sociálneho hospodárstva vystúpil aj štátny tajomník Branislav Ondruš. „Našim cieľom je presadzovať sociálnu ekonomiku za hranice pracovnej integrácie a posilniť jej úlohu ako efektívneho nástroja pre regionálny rozvoj, spoločenskú integráciu a zvýšenie kvality života v menej rozvinutých regiónoch,“ uviedol štátny tajomník ministerstva práce vo svojom vystúpení.
Udalosti posledných rokov na európskej aj globálnej úrovni zdôraznili potrebu budovať sociálnu ekonomiku a sociálne podnikanie zamerané na ľudí a životné prostredie. Európska konferencia o sociálnej ekonomike ponúka vynikajúcu príležitosť pre vzájomné zdieľanie skúseností medzi rôznorodými aktérmi v oblasti sociálnej ekonomiky.
Činnosť sociálnych podnikov nie je primárne zameraná na dosahovanie zisku, ale na riešenie rôznych spoločenských potrieb všeobecného záujmu, ktoré pre bežný podnikateľský sektor nemusia byť zaujímavé. Ide o rôzne prospešné služby - od zdravotnej starostlivosti, cez sociálnu pomoc, vzdelávanie a výchovu, po rozvoj telesnej kultúry, či ochranu životného prostredia.
Sociálne podniky na Slovensku tiež zamestnávajú zdravotne či sociálne znevýhodnené a zraniteľné osoby s problematickým uplatnením na trhu práce.
MPSVR SR
Toto ste už čítali?

Rozhodli aj o všeobecne záväzných nariadeniach týkajúcich sa sociálnej oblasti
Mestské zastupiteľstvo Dunajskej Stredy sa dňa 24. júna...

Spojenie dvoch rastlín symbolizuje priateľstvo. Nová socha na Taiwane pripomína návštevu Mórica Beňovského
Delegácia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa na...