Aj Šatka skóroval pri debute na ME U21

Publikované: 24. jún 2017 - 12:15
Ľubomír Šatka sa stal druhým hráčom klubu DAC, ktorý sa predstavil na ME do 21 rokov v Poľsku. A podobne ako Pavol Šafranko, aj on pri svojom debute na šampionáte skóroval!

Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrala vo štvrtok večer záverečný duel v základnej A-skupine na majstrovstvách Európy v Poľsku. Po víťazstve nad Poľskom a prehre s Anglickom si Hapalovi zverenci pripísali druhé víťazstvo na šampionáte. Obhajcov titulu zo Švédska porazili 3:0, keď skóre uzatváral Ľubomír Šatka.

Pre obrancu DAC bol štvrtkový zápas prvým na prebiehajúcich ME U21 a hneď sa zapísal aj do streleckej listiny. Šatka odohral celých 90 minút na pravej strane obrany, kde doteraz nastupoval Martin Valjent z talianskej Ternany. „Maťo nebol stopercentný, takže v deň zápasu som už tušil, že nastúpim. Konečné rozhodnutie trénera som sa však dozvedel až na predzápasovej porade,“ prezradil Ľubo. Svoj skvelý výkon korunoval v 73. minúte, keď získal loptu na súperovej polovici, narazil si ju s Berom a spoza šestnástky trafil k pravej žrdi. „Prežíval som neskutočné pocity. Gól venujem hlavne svojej rodine za to, že ma od malička podporujú.“

Šatka teda napodobnil Pavla Šafranka, ktorý sa pri svojej šampionátovej premiére v Poľsku takisto zapísal do listiny strelcov. Bol to mimochodom prvý gól dubnického rodáka v roku 2017, na jar sa mu totiž v desiatich ligových a jednom pohárovom zápase skórovať nepodarilo.