Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:0 (2:0)

Publikované: 9. júl 2017 - 10:33
Tretie prípravné stretnutie pred štartom novej sezóny DAC zvládol a poľský tím z Bielsko-Bialy zdolal presvedčivo 3:0.

Po dvoch prehrách proti Salzburgu a Austrii sa futbalisti Dunajskej stredy stretli s účastníkom druhej poľskej ligy TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Základ víťazstva položili žlto-modrí v rozpätí ôsmej a dvanástej minúty, keď sa presadil Divković a po ňom aj Pačinda. V druhom polčase stanovil na konečných 3:0 Moďoroši. Tréner Marco Rossi nemohol počítať s trojicou Huk, Šatka, Šafranko, ktorí majú voľno a tiež sa musel zaobísť bez zranenej pätice Aluku, Kwin, Almási, Kontár a Mészáros. Naďalej mu chýba aj Panamčan Davis, ktorý si plní reprezentačné povinnosti.

Ďalšie dve prípravné stretnutia pred štartom sezóny odohráme už v domácich podmienkach. Nasledujúce je na programe v stredu 12. júla o 19.00 hod. V priestoroch akadémie si zmeriame sily s Gabčíkovom. O tri dni neskôr, 15. júla, privítame v našej DAC aréne čerstvého držiteľa Česko-slovenského pohára, FC Fastav Zlín. Na toto stretnutie bude vstup zdarma.

FC DAC 1904 - TS Bodbeskidzie Bielsko-Biala 3:0 (2:0)

Hralo sa v Akadémii DAC, Dunajská Streda, Slovenská republika, 8.7.2017 o 18.00 hod., slnečné počasie, +28°C

Góly: 8. Divković, 12. Pačinda, 76. Moďoroši

Zostava DAC: Macej, Živković, Kocsis, Koštrna, Kosorin, Ljubičić, Domonkos, Ľupták, Pačinda, Vida, Divković

Náhradníci: Száraz, Bajić, Špiriak, Pagáč, Simon, Sandal, Mervó, Moďoroši, Čmelík

Tréner: Marco Rossi.

Bielsko-Biala: Leszczynski, Jaroch, Magiera, Moskwik, Hanzel, Iliev, Sobczak, Podgorski, Kujawa, Sierdina, Kostorz

Náhradníci: Fabisiak, Wiktorski, Deja, Kozak, Pindera, Matuszczyk, Sierczyński, Malec, Rakowski, Gach

Tréner: Ján Kocian.