Back to top

Nová „CyberAréna“ pripraví odborníkov na boj proti kybernetickým hrozbám

Publikované: 14. február 2024 - 19:43
Štátny tajomník Ivan Ivančin a generálny riaditeľ Sekcie kybernetickej bezpečnosti MIRRI SR Ervín Šimko oficiálne otvorili nové výcvikové a školiace stredisko „CyberAréna“. Stredisko prinesie odborníkom na najvyššej úrovni možnosť získať kľúčové zručnosti a vyskúšať si, ako správne a rýchlo reagovať na simulované kybernetické incidenty.
Nová „CyberAréna“ pripraví odborníkov na boj proti kybernetickým hrozbám

Informačné technológie sú našou každodennou súčasťou, ich využívanie však so sebou prináša aj riziká. Kybernetické hrozby sú čoraz častejšie a týkajú sa nás všetkých. Za najlepší spôsob prevencie voči nim považujeme vzdelávanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Preto ma veľmi teší, že sme spustili projekt, ktorý poskytuje praktické vzdelávacie aktivity aj cvičenia simulovaných kybernetických útokov,“

povedal štátny tajomník MIRRI SR Ivan Ivančin.

V rámci projektu „Výcvikové a školiace stredisko pre bezpečnosť prevádzky a správy IT pre sektor verejnej správy“ sa minulý rok preškolilo v oblasti kybernetickej bezpečnosti viac ako 1200 odborných zamestnancov z viac ako 40 rôznych subjektov verejnej správy. Teraz sa vďaka tomuto projektu podporenému z operačného programu Integrovaná infraštruktúra oficiálne otvorilo jedinečné výcvikové stredisko. Je unikátne na Slovensku a môže konkurovať európskym aj svetovým výcvikovým centrám v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Vďaka nášmu školiacemu stredisku môžeme organizovať cvičenia pre skupiny ľudí s kapacitou do 32 osôb. „CyberArénou“ vytvárame príležitosť na prehĺbenie pochopenia kybernetických útokov a poskytujeme praktické skúsenosti, ktoré pomôžu stať sa lepším obrancom v odolávaní rôznych útokov ako sú vírusy, malware či phishing. Umožníme tak nahliadnuť do mysle útočníka a pripraviť sa na ochranu vašich systémov,“

- uviedol Ivan Ivančin.

Výcvikové stredisko alebo „CyberAréna“ má za cieľ priniesť odborníkom na najvyššej úrovni možnosť získať kľúčové zručnosti a vyskúšať si priamo v „aréne“, ako správne a rýchlo reagovať na simulované kybernetické incidenty. Aby boli vzdelávacie aktivity dostupné naozaj pre každého odborníka z verejnej správy, poskytované budú zadarmo.

MIRRI SR

Cookies