Back to top

Nová posila v HC DAC

Publikované: 14. október 2021 - 14:44
HC DAC Dunajská Streda rozširuje svoju hráčsku základňu, z maďarskej NB I prichádza hráčka Alby Fehérvár KC a slovenská reprezentantka Emma Hudák, s ktorou sa dohodli na ročnom hosťovaní.
Nová posila v HC DAC

K rozšíreniu kádra došlo kvôli viacerým zraneniam. Klub urobí všetko preto, aby Emmu dostal na ihrisko už tento týždeň. Radi by sme sa poďakovali vedeniu klubu Fehérvár KC za ústretový prístup.


„Ako sme informali aj našich fanúšikov, bohužial družstvo v tejto sezóne zasiahlo množstvo zranení. Z profesionálneho hľadiska sme pocítili potrebu do určitej miery nahradiť chybajúce hráčky a vtedy prišlo na Emmu Hudák. Emmu dobre poznáme, pochádza z Bratislavy, okrem iných klubov hrala v Audi ETO KC Gyor, minulý rok v Mosonmagyaróvári a v súčasnosti je hráčkou Alba Fehérvár KC. Určite nám vie pomôcť a s príležitosťou hrať môžeme prispieť k jej hráčskemu rozvoju. Urobíme všetko čo je v našich silách, aby v najbližšom víkendovom zápase mohla nastúpiť a tímu pomohla v medzinárodnej konfrontácii", povedal prezident klubu Zoltán Horváth. "Veľmi pekne ďakujeme prezidentovi Fehérvár KC, pánovi Imre Balásiimu za jeho ústretový a nápomocný prístup."

"Veľmi ma prekvapilo keď mi pán prezident zatelefonoval a opýtal sa ma, čo by som povedala, keby som mala v tejto sezóne príležitosť hrať v HC DAC", povedala Emma Hudák. "Ak sa oba kluby dohodnú, prečo nie, rada pôjdem. Teším sa na zajtrajší tréning, veľa dievčat poznám, pretože spolu hráme v reprezentácii, alebo sme hrávali v klube. Je to mladé družstvo, so skúsenými hráčkami od ktorých sa môžem učiť. Úprimne dúfam, že pomôžem hlavnému trénerovi Viktorovi Debremu a tiež, že táto príležitosť pomôže aj mne dostať sa do hry vo Fehérváry. Teším sa na prácu v Dunajskej Strede."

hcdac.sk

Toto ste už čítali?