Back to top

Nová študentská primátorka: Evelin Németh

Publikované: 21. apríl 2023 - 10:12
Primátor nášho mesta JUDr. Zoltán Hájos vo štvrtok popoludní vo svojej kancelárii privítal novú študentskú primátorku mesta Dunajská Streda Evelin Németh.
Nová študentská primátorka: Evelin Németh

Víťazka stredajších volieb študentského primátora mestského mládežníckeho parlamentu Evelin Németh (Spojená škola Nám. sv. Štefana - Stredná odborná škola rozvoja vidieka), ako aj ďalší dvaja kandidáti Tamás Dziadek ( ZŠ Zoltána Kodálya s VJM) a Kamilla Tóth (Súkromná stredná odborná škola s VJM, Neratovické nám.) sa vo štvrtok predstavili primátorovi nášho mesta, ktorý počas ich návštevy odovzdal Menovací dekrét pre Evelin Németh.

Keďže aj Tamás Dziadek a Kamilla Tóth sa uchádzali o primátorský post s premysleným, perspektívnym programom, mládežnícky parlament sa rozhodol ich v stredajšej voľbe navrhnúť za zástupcov študentskej primátorky. Návrh podporil aj primátor Zoltán Hájos, a tak na štvrtkovom stretnutí okrem inaugurácie študentského primátora odovzdal aj dva dekréty o vymenovaní za zástupcov primátora.

Po odovzdaní diplomov Zoltán Hájos, traja mladí – dnes už inagurovaní študentskí funkcionári, a mestský poslanec György Bugár, ktorý koordinuje mestský mládežnícky parlament, diskutovali o zapojení mládeže do verejného života v meste a budúcich možnostiach.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies